Web TUKE| IS MAIS| Mail| Telefónny zoznam| Stravovanie| Univerzitná knižnica| Rozvrhy
FAKULTA
FOTOGALÉRIA
PRACOVNÉ PONUKY
ZAUJÍMAVÉ LINKY


AKTUALITY
PREČO ŠTUDOVAŤ NA HUTNÍCKEJ FAKULTE

publikované 23. 4. 2016 DO
Príďte povzbudiť hutníkov na vianočnom futbalovom turnaji
Príďte 13. decembra povzbudiť team študentov a zamestnancov Hutníckej fakulty TUKE na Vianočnom futbalovom turnaji zmiešaných družstiev v telocvični Boženy Nemcovej, Němcova 1.
publikované 02. 12. 2016 MR
ŠACHŤÁK 2016
Aj tohto roku naša fakulta usporiadala dňa 24. novembra tradičnú slávnosť Šachťák. Je to slávnosť, nadväzujúca na tradície vzniknuté pri založení prvej Banskej akadémie v Banskej Štiavnici 1762. Do čestného prezídia aj tento rok zasadol rektor TUKE Stanislav Kmeť, ďalší členovia akademickej obce TUKE, hostia a aj významní predstavitelia slovenského hutníckeho priemyslu Elena Petrášková (U. S. Steel Košice, s.r.o.), Ľudovít Parilák (ŽP Výskumno-vývojové centrum s.r.o.), Milan Veselý (Slovalco a.s.) a Peter Magvaši (CEIT, a. s.). Zábava trvala až do ranných hodín. Vo fotogalérii nájdete zachytené okamihy a stiahnuť si môžete aj brožúrku s programom a piesňami. Poďakovanie patrí všetkým sponzorom a študentom, ktorí sa podieľali na jeho organizovaní.
Zdar Boh!
publikované 30. 11. 2016 DO
Zomrela dekanka Technickej fakulty v Bore, Srbsko
Dňa 26. novembra nás navždy opustila Prof. dr Dragana Živković (13. 09. 1965 – 26.11. 2016) dekanka Technickej fakulty v Bore.
Česť jej pamiatke.
publikované 28. 11. 2016 DO
Nové číslo Bulletinu SAIA
Na webovej stránke SAIA, n. o., www.saia.sk bolo zverejnené nové číslo Bulletinu SAIA, informačného mesačníka o štúdiu v zahraničí, štipendiách a grantoch a medzinárodnej spolupráci v oblasti vzdelávania a vedy.
Témou čísla je Vysokoškolské štúdium v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov (Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Kazachstan, Kirgizsko, Moldavsko, Ruska federácia, Tadžikistan, Turkménsko, Ukrajina, Uzbekistan

Bulletin SAIA 11/2016 si môžete prečítať/stiahnuť na:
publikované 14. 11. 2016 MR
Deň otvorených dverí
Aj tento rok sa už tradične konal Deň otvorených dverí na Technickej univerzite v Košiciach. Hutnícka fakulta ponúkla v tento deň žiakom stredných škôl a širokej verejnosti okrem stánku v Univerzitnej knižnici aj tri aktivity: Metalurgia ako ju nepoznáte, Spoznaj štruktúru a vlastnosti materiálov a Odpad ako cenná surovina. V rámci programu v Univerzitnej knižnici, fakulta si pripravila aj prezentáciu o fakulte, o ktorú bol veľký záujem. Ďakujeme všetkým za návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutie na Hutníckej fakulte.
publikované 14. 11. 2016 DO
Sprievod Svetiel

publikované 11. 11. 2016 PD
BOWLING TUKE TOUR 2017

7. ročník o Putovný pohár rektora TUKE, prezidenta Slávie TUKE pri príležitosti 65. výročia TUKE.
Športu ZDAR!
publikované 10. 11. 2016 MR
Aj tvoj nápad môže posunúť Európu – inovuj, podnikaj, rozvíjaj! Nápad si Ty!
Zapojte sa do súťaže o najlepší podnikateľský nápad Nápad si TY! a kvízu Mladý europodnikateľ - dokáž, že o podnikaní niečo vieš. Súťažiť môžeš do 30. 11. 2016.
publikované 10. 11. 2016 MR
Pozvánka na SCRAP METAL ART FESTIVAL 2016

Pozývame Vás na podujatie, ktoré sa uskutoční v priestoroch Slovenského technického múzea v Košiciach, Hlavná 88.
publikované 10. 11. 2016 MR
Študentská osobnosť Slovenska
publikované 10. 11. 2016 MV
Stretnutie so zástupcami spoločnosti U. S. Steel Košice - ponuka letných praxí.
Dňa 8. 11. 2016 sa uskutočnilo stretnutie pre študentov 3. ročníkov, ŠP hutníctvo a ŠP materiály so zástupcami spoločnosti U. S. Steel Košice, s.r.o., – informácie o platenej letnej praxi a možnosti uplatnenia sa v U. S. Steel Košice, s.r.o..
publikované 09. 11. 2016 MR
Nech už si, aký si, potrebujeme aj Tvoju krv

"Nech už si, aký si, potrebujeme aj Tvoju krv" je motív tohoročnej kampane, ktorá bude prebiehať v termíne od 17. októbra do 18. novembra 2016. Nerieš známky, berieme všetkých bez rozdielu.
Názov "Študentská kvapka krvi" je Slovenským Červeným krížom registrovaná ako ochranná známka.
Odberové dni:
  • NTS SR, pracovisko Košice, Trieda SNP 1, Košice pondelok až piatok od 7.00 do 17.00 hod.
  • Nemocnica Košice – Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica,pondelok až piatok (okrem utorka) od 6.30 do 11.00 hod
publikované 24. 10. 2016 MV
Ponuka pre študentky. Si študentkou denného technického odboru?

Máme pre teba štipendium s perfektnými možnosťami! Ak si talentovaná, chceš sa posunúť ďalej a byť ženou, ktorá ovplyvní budúcnosť v ropnom a petrochemickom priemysle, štipendijný program FEMMe je ako stvorený pre teba.
Prihlás sa do nového programu Skupiny MOL a získaj celoročné štipendium vo výške 5000 Euro, účasť na zahraničnej konferencii, možnosť návštevy prieskumnej a ropnej plošiny, a neskôr aj pracovné miesto v medzinárodnej spoločnosti.
Ak ťa štipendijný program FEMMe zaujíma, navštív www.molgroup.info/femme a do 10. novembra 2016 podaj svoju prihlášku.
publikované 14. 10. 2016 MR
CEEPUS – Tvoja šanca na študijný pobyt v zahraničí
Zapoj sa do programu CEEPUS – Stredoeurópsky výmenný program pre univerzitné štúdiá a vycestuj na univerzitu do zahraničia. Program je určený pre študentov všetkých troch stupňov štúdia a učiteľov. Termín na podanie prihlášky je elektronicky do 31. 10. 2016. Viac informácii je na web stránke http://ceepus.saia.sk/, informačnej brožúrke programu (na stiahnutie), jednotlivých ústavoch fakulty, prípadne na Referáte pre vonkajšie vzťahy a marketing fakulty.
publikované 12. 9. 2016 DO
Ponuka štúdia na TU Bergakademie Freiberg v Nemecku
TU Bergakademie Freiberg v Nemecku ponúka štúdium (s limitovaným počtom miest – 200 študentov). V zimnom semestri akad. roka 2016/2017 pripravuje partnerská univerzita tzv. virtuálny kurz (v angličtine a nemčine, poskytnutý zdarma) a jeho cieľom je, aby sa potenciálni záujemcovia o študijný pobyt v Nemecku mohli pripraviť na štúdium. V prípravnom kurze, ktorý začne 1. 11. 2016 ide o výučbu matematiky, prírodných vied a odborných predmetov. Študenti, ktorí majú záujem o prípravný kurz, môžu do 25. 10. 2016 podať prihlášky.
Ďalšie informácie ohľadom následného štúdia je možné získať na oddelení zahraničných vzťahov TU Bergakademie Freiberg prostredníctvom emailu: vpc@tu-freiberg.de.
Rezerváciu určitého počtu študentov za univerzitu je možné uskutočniť do 20.oktobra 2016. Prípadné ďalšie informácie získate aj na Rektoráte TUKE úseku zahraničných vzťahov, Ing. Zlatica Dolná, PhD. zlatica.dolna@tuke.sk
publikované 13. 10. 2016 DO
Knovel Engineering Academic Challenge
Onedlho začne jesenná súťaž Engineering Academic Challenge určená študentom vysokých škôl, ktoré majú prístup ku Knovel Library (http://app.knovel.com/). Súťaž vypukne 10. októbra 2016 a potrvá päť týždňov. Každý pondelok bude zverejnená jedna „výzva“ a do ďalšieho pondelka možno odpovedať. Podmienkou účasti je predchádzajúca registrácia účastníka.
Podrobnosti vrátane výhier sú uvedené na https://eac.elsevier.com/ a tiež na stránke otázok a odpovedí na https://eac.elsevier.com/faqs/.
publikované 6. 10. 2016RB
Peter Polák zabehol svoj jubilejný 40. Medzinárodný maratón mieru
V kronikách Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach sú nezmazateľne zapísaní nielen víťazi jednotlivých ročníkov, ale aj členovia tzv. Diamantového klubu. Ide o bežcov, ktorí majú odbehnutých aspoň 25 ročníkov MMM. Prím medzi nimi hrá Košičan Peter Polák, ktorý cieľovú pásku najstaršieho maratónu v Európe preťal už celkovo štyridsiatykrát.
publikované 5. 10. 2016MV
11. ročník súťaže Zlatý mravec - Študentský projekt
V mene vyhlasovateľov súťaže Zlatý mravec 2016, ktorými sú Ministerstvo životného prostredia SR, Reclay Slovensko, Asociácia podnikateľov v odpadovom hospodárstve, Združenie organizácií verejných prác a Asociácia priemyselnej ekológie na Slovensku, si Vás dovoľujem informovať, že i tento rok sa budú v rámci súťaže oceňovať študentské projekty zamerané na oblasť odpadového hospodárstva. V rámci tejto kategórie je možné zasielať do súťaže bakalárske a diplomové práce, nápadité riešenia študentov stredných a vysokých škôl tematicky súvisiace s odpadovým hospodárstvom. Termín predkladania prihlášok: do 17.októbra 2016.
publikované 3. 10. 2016MV
Noc vyskumníkov

Aj tento rok sa už tradične zapojila Hutnícka fakulta do celoeurópskeho podujatia Európska noc výskumníkov 2016, ktoré sa uskutočnilo 30.09. v obchodnom centre Atrium Optima. Tento rok si pre návštevníkov fakulta pripravila štyri aktivity: „Je všetko zo železa?“, „Zabavme sa s keramikou“ „Odpad ako cenná surovina“ a „Zaostri na materiál“, kde na všetky vekové skupiny mohli zabaviť a dozvedieť niečo viac zo zákulisia vedy. Pre návštevníkov boli pripravené aj popularizačné prednášky: prof. Miškufová s témou „Bohatstvo ukryté v odpadoch“ a doc. Šolc s témou „Na čom stojí úspech firmy“.
publikované 3. 10. 2016 DO
Študenti z Kazachstanu opäť na návšteve našej fakulty

Hutníci z Kazachstanu opäť navštívili našu fakultu. Počas ich návštevy vo štvrtok 29.09. nechýbalo už tradičné razenie mincí s logom fakulty a prehliadka laboratórií fakulty spojená s odborným výkladom.
publikované 3. 10. 2016 DO
Deň otvorených dverí na Súkromnej strednej odbornej škole technickej v Žiari nad Hronom

Prvý krát organizovala SSOŠ technická v Žiari nad Hronom deň otvorených dverí s názvom „Dotkni sa techniky“ a Hutnícka fakulta bola pri tom. Podujatie sa uskutočnilo 23.09. a zástupcovia z fakulty prezentovali pre deti a rodičov hravou formou zábavu s technikou. Podujatie bolo výborné a deti zvedavé. Aj touto cestou chceme poďakovať pani riaditeľke RNDr. Beate Tóthovej za pozvanie a tešíme sa na budúci rok.
publikované 3. 10. 2016 DO
UNI QUIZ

Študenti košických univerzít pozor, prichádza UNI QUIZ!
Poďme si porovnať vedomosti! Už v októbri sa dozvieme, kto z Vás je najšikovnejší, najmúdrejší a hlavne, kto získa hlavnú cenu Quizový pohár rektorov!
publikované 26. 9. 2016 IV
Týždeň vedy a techniky na Slovensku
publikované 25. 9. 2016 RB
3D trends in 2016
publikované 21. 9. 2016 RB
Fotografická súťaž v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku
publikované 20. 9. 2016 RB
Transfer technológií na Slovensku a v zahraničí 2016
Dovolím si Vám pripomenúť, že na konferenciu s medzinárodnou účasťou pod záštitou Petra Plavčana, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Transfer technológií na Slovensku a v zahraničí 2016, ktorá sa koná v dňoch 6. 10. – 7. 10. 2016 v Centre vedecko-technických informácií na Lamačskej ceste 8/A v Bratislave, je možné registrovať sa do 30. 9. 2016
publikované 21. 9. 2016 RB
Cena prof. Nemessányiho pre rok 2016
Slovenský plynárenský a naftový zväz vyhlásil súťaž "Cena prof. Nemessányiho pre rok 2016" o najlepšiu diplomovú prácu, s cieľom motivovať študentov k aktívnejšiemu prístupu pri riešení problematiky z plynárenského, naftového a ropného priemyslu a príbuzných odvetví.
publikované 20. 9. 2016 RB
PREDĹŽENIE TERMÍNU: NOMINÁCIE - Cena za vedu a techniku 2016
Návrhy môžete predložiť v nasledujúcich kategóriách:
publikované 20. 9. 2016 RB
Zápis na telesnú výchovu - ZS 2016/2017
Výber športu na ZS 2016/2017 bude prípustný študentom od 12.09.2016 od 12,00 hod.
publikované 5. 9. 2016 MV
Salamander 2016 – atmosféra, ktorú sa oplatí zažiť.
Príď a buď tento rok súčasťou sprievodu Hutníckej fakulty, na úžasnom podujatí plného tradícií – Salamandrový sprievod 2016. Toto skvelé podujatie sa uskutoční 9. septembra v Banskej Štiavnici. Salamandrový sprievod je súčasťou Salamandrových dní, ktoré sú oslavou baníkov, geológov, hutníkov a naftárov, oslavou bohatej štiavnickej histórie a tradícií.
publikované 9. 8. 2016 DO
ŽP Výskumno - vývojové centrum s r.o.

Výberové konanie na obsadenie pracovnej pozície: Výskumno-vývojový zamestnanec pre oblasť materiálového inžinierstva
publikované 26. 8. 2016 MV
Strana 2