browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pozvánka na akciu Joga & Zen v Kulturparku – cvičenie s doprovodom violončela naživo

Posted by on júl 29
Ahojte karatisti, čo tak sa trochu ponaťahovať a niečo sa dozvedieť?
Dušan Silváši a Olinka Silvašiová Vás pozývajú na akciu v rámci programu Leto v parku.
 
Joga & Zen v Kulturparku – cvičenie s hudobným doprovodom violončela naživo
Uskutočnia sa dve cvičenia:
12.8. a 28.8.2014 (18:00 – 19:00) v Kulturparku/Kasárne
Viac info nájdete na: www.mojapohoda.sk
Popis akcie:
Jendá sa o výnimočné cvičenie jogy a zenu s hudobným doprovodom violončela naživo v príjemnom prostredí Kasární/Kultruparku v Košiciach. Na čerstvom vzduchu, pod stromami a modrou oblohou, obklopení pôsobivou rezonanciou hudby violončela, ktorá navodí uvoľnenú atmosféru pohody a umožní hlbší ponor do vlastného vnútra.

Špeciálne zostaveným jogovým cvičením nasmerujeme našu pozornosť na vnímanie jednoty tela, mysle a tohto momentu. Každé uvoľnenie začína s telom. Aj my to svoje najskôr precítime v pozíciách, ktoré uvoľnia náš krk, chrbát a nohy. S aktívnym prístupom a ohybným telom lepšie dokážeme ostať pevní, a zároveň flexibilní, aby sme v situáciách, ktoré život prináša vedeli pružne a správne reagovať.
Prostredníctvom strečingu, pomalého pohybu a dychu spomalíme telo a naša myseľ ho bude prirodzene nasledovať. Vtedy dokážeme pozrieť priamo do nej. Naučíme vás techniku práce s mysľou, ktorá sa používa pri zenovom cvičení. Potom si to vyskúšame a počas krátkej meditácie nazrieme do hĺbky vlastnej mysle. Cvičenie ukončíme zenovým sedením v tichu. Tak zažijeme myseľ čistú ako zrkadlo a veľkú ako priestor. Takejto mysli sa hovorí jasná myseľ. Prináša do nášho každodenného života nové a svieže vnímanie reality.
Meditácia je cestou objavovania svojej skutočnej podstaty a vnáša do nášho života jasnosť a múdrosť. Jasné vnímanie situácie nám umožní správne konať tak, aby to smerovalo aj k prospechu ostatných. Takéto konanie odráža univerzálnu múdrosť a vedie k pocitu naplneného života.
A ako je na tom vaša pohoda?
Možno je ten správny čas na pohodovú zmenu aj pre vás.
Tešíme sa na stretnutie a spoločné cvičenie!