O nás  viac tu...

Pre študentov

Pre uchádzačov

MAIS

Novinky a udalosti   

Dňa 15.05.2018 sa na Katedre procesnej techniky konala Štátna skúška inžinierskeho študijného programu Obnoviteľné zdroje energie.
                 StatniceING  
_____________________________________________________

Sledujte nás aj na Facebookovej stránke Obnoviteľné zdroje energie.
                                  FB_OZE
____________________________________________________

Dňa 30.03.2017  Meranie dodržiavania emisných limitov v rámci výuky, monitorovacie systémy.

Dňa 13.02.2017 

Dňa 31.01.2017 bol vedúci Katedry procesnej techniky
Prof. Ing. Miroslav Rimár, CSc., ako hosť v diskusnej relácií Téma dňa " Vykurovanie a smog / budúcnosť EÚ "

15.06.2016 sa na Katedre procesnej techniky konala Štátna skúška bakalárskeho študijného programu Obnoviteľné zdroje energie.
 


13.06.2016 sa uskutočnilo stretnutie k vzájomnej spolupráci Katedry procesnej techniky a spoločnosti SPRAVBYTKOMFORT a.s. Prešov  


Vedúci katedry vymenovaný za profesora

Dňa 16.05.2016 bol vedúci Katedry procesnej techniky
prof. Ing. Miroslav Rimár, CSc., menovaný prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom za profesora v odbore energetika.
Letná škola energetiky je tu!!!


Univerzitní študenti z vyšehradského regiónu sa môžu prihlásiť do 18.mája.
Druhý ročník Letnej školy energetiky sa bude konať na Slovensku od 26. júna do 2. júla 2016 pod záštitou podpredsedu Európskej komisie J.E. Maroša Šefčoviča. Ten sa počas podujatia aj osobne stretne so študentmi. Skupina 20 študentov spomedzi prihlásených, ktorí hovoria po anglicky bez ohľadu na ich študijný odbor a stupeň štúdia vyberie odborná komisia po uzavretí prihl
asovacieho procesu 18. mája 2016.
Náklady na Letnú školu hradí organizátor a partneri podujatia, takže študenti sa ho zúčastňujú bezplatne. Aj v roku 2016 bude program podujatia plný interaktívnych workshopov a diskusií s predstaviteľmi regionálneho a medzinárodného energetického sektora, s energetickými odborníkmi a novinármi,“ dopĺňa Vass. Okrem diskusií absolvujú študenti návštevy niekoľkých elektrární, profesionálne tréningy a užijú si bohatý kultúrny a spoločenský program. Druhý ročník Letnej školy energetiky 2016 organizujú Slovenské elektrárne a ich partneri: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Auto-Impex, skupina MVM, Západoslovenská energetika, Rosatom, Slovenská debatná asociácia, GLOBSEC Academy a ďalší.

Podrobnosti o podujatí nájdete tu.


PODMIENKY PRIJATIA NA BAKALÁRSKE ŠTÚDIUM NA FAKULTE VÝROBNÝCH TECHNOLÓGIÍ TUKE SO SÍDLOM V PREŠOVE PRE AK. R. 2015/2016
Uchádzači o štúdium študijného odboru "Procesná technika", sa môžu prihlásiť podaním papierovej, alebo elektronickej prihlášky.

Elektronická prihláška

Procesná technika sa stala jedným z odborov preferovaných trhom práce. Jej študenti môžu teda už tento rok získať mimoriadne motivačné štipendium do 1000.

Vďaka členstvu našej katedry v Slovenskom zväze výrobcov tepla sa Procesná technika stáva ekonomicky zaujímavejšou vďaka možnosti získať podnikové štipendium a predpoklad budúceho zamestnania pre vybraných študentov.

Študenti majú počas štúdia možnosť získať 1 rok praxe a rovnako aj  Certifikát na odborne spôsobilú osobu  v oblasti Obnovoteľných zdrojov energie - OZE na montáž. Zároveň môžu získať prax pre prípravu na projekčnú činnosť.

V osobitných prípadoch je možné zaplatenie prihlášok na  štúdium z nadačného fondu.
Kliknite tu pre zobrazenie všetkých noviniek a udalosti »
Katedra procesnej techniky