V sobotu začínajú v Lotyšsku MS 2018 02.08.2018

Vo štvrtok v skorých ranných hodinách odletela z Košíc Katka L. s Tomášom M. do lotyšskej Rigy, kde sa sobotňajšími pretekmi v šprinte začína vrchol tohtoročnej medzinárodnej sezóny, majstrovstvá sveta. Michal K. sa k výprave pripojí v sobotu.
      Na šampionát je prihlásených 49 krajín, 192 mužov a 153 žien. Majstrovstvá sú poslednými spoločnými majstrovstvami v šprintových a lesných disciplínach. Od budúceho roka sa budú konať oddelene, v nepárnych rokoch v lesných, v párnych v šprintových disciplínach.

Slovensko vysiela do Rigy 4-člennú výpravu:
      Katarína Lamiová šprint, middle, long
      Tomáš Mušinský šprint, lesná štafeta
      Michal Krajčík long, lesná štafeta
      Ondrej Piják (BBA) middle, lesná štafeta, zároveň vedúci výpravy

Sobota, 4.8. šprint (dopoludnia kvalifikácia, popoludní finále)
      Nedeľa, 5.8. šprintové štafety
      Utorok, 7.8. middle finále
      Štvrtok, 9.8. štafety
      Sobota, 11.8. long finále

Priame TV prenosy zo šprintu finále (sobota 14:00-16:00) a zo šprintových štafiet (nedeľa 15:45-17:00) môžete sledovať na ČT sport.
      Zaujímavosti www.lpu.cz/beda

WMOC 2019, Lotyšsko 23.07.2018

Okrem niekoľkých umiestnení v prvej desiatke sme sa na veteránskych MS v Kodani prvýkrát prezentovali aj ako organizátor šampionátu v roku 2020 DEN_prez.pdf

Budúci rok sa šampionát bude konať v lotyšskej Rige https://www.wmoc2019.lv/ Okrem pretekania aj tam budeme pokračovať v našich propagačných aktivitách a pozorovať priebeh organizácie. Kvôli zabezpečeniu vhodného ubytovania je potrebné v dostatočnom predstihu vedieť o účastníckom záujme. Termín prihlášok je preto stanovený na 15.september 2018. Bude snaha zabezpečiť ubytovanie na jednom mieste v cene do 15-20 EUR, s možnosťou varenia. Klub všetkým prispeje čiastkou 20-30 EUR(letné preteky, schváli ešte výbor), vedúcim úsekov WMOC 2020 úhradou cestovného.

Katka Lamiová majsterkou sveta 08.07.2018

Po úspešnej sobotňajšej šprintovej kvalifikácii WMOC 2018, v ktorej sa Katka Lamiová ako jediná z našich dostala do A finále, sa v nedeľu už ako jedna z favoritiek vydala uličkami Kodane s úmyslom čo najúspešnejšie zvládnuť nástrahy 3220 m dlhej trate so 17 kontrolami. Jej beh bol naozaj vydarený. V cieli mala spolu s Američankou Samanthou Saeger najrýchlejší čas a stala sa tak v najmladšej veteránskej kategórii W35 majsterkou sveta. Slovensko sa teší aj z bronzovej medaily Silvie Chupekovej /VZA/ v kategórii W45.
  Gratulujeme!
 Kompletné výsledky www.wmoc2018.dk

Dánsko, Maďarsko, Fínsko 05.07.2018

V uvedených krajinách sa v najbližších dňoch postupne uskutočnia svetové šampionáty veteránov, juniorov a vysokoškolákov. A na všetkých bude mať ATU zastúpenie. Najpočetnejšie v dánskom Farume (mimochodom náš premožiteľ pri našej prvej kandidatúre), kde okrem urputného športového zápolenia čaká na členov našej výpravy nemenej dôležitá činnosť v podobe sledovania organizácie tohto šampionátu. Ak sme doteraz celú organizáciu ponímali tak trochu inkognito, v Dánsku vyliezame z ulity a spúšťame naostro propagáciu šampionátu. Následne budú viac a viac viditeľné a zreteľné ďalšie aktivity-spustenie webu, správy na fcb, našej stránke,...Výpravu tvoria Elena B, Eva M, Inga R, Judita S, Katka L, Boris Ď, Ján K, Jozef P, Peter S, Zdeno R a nádejný veterán Adamko R. Súčasťou výpravy sú aj Kysačania Janka a Valér F, Rado M a Darina P z VZA.

V skromnejšom klubovom zastúpení, ale minimálne s tak vysokými ambíciami ako veteráni sa v repre drese postavia naši zástupcovia na štart na juniorskom a akademickom šampionáte. Pod repre vedením Miša K v maďarskom Kecskeméte Dušan S a na akademickom šampionáte vo fínskom Kuortame zase Tomáš M.

Držte všetkým prsty.

Šampionát dorastencov v Bulharsku za nami 02.07.2018

V úvodnej disciplíne dorasteneckého šampionátu, v piatkovom šprinte, najväčšiu radosť slovenskej výprave pripravila Tamara Miklušová, ktorá po výborne zvládnutom behu získala striebornú medailu. Obstojne zabehla aj Ľubka W. (W16). V ťažšie prehľadnom teréne bežala opatrnejšie, jej 29.miesto je však slušné. Sandra I. obsadila v tej istej kategórii 83.miesto. Z chlapcov M16 sa viac darilo Martinovi R. , ktorý dobehol na 55.mieste, Luki N. skončil na 70.mieste.

Dobrými výkonmi sa naši pretekári prezentovali na sobotňajšej dlhej trati. Dobre bežala hlavne Ľubka W. (W16), ktorá obsadila veľmi pekné 16.miesto. Škoda cca 3 min chyby na 5.kontrole, ktorá ju odsunula z umiestnenia v prvej desiatke. Až na dve cca 2 minútové chyby bežal vyrovnane Luki N. (M16), ktorému jeho výkon stačil na pekné 26.miesto. Obstojné je aj 41.miesto Martina R. (M16), Sandra I. (W16) dobehla na 85.mieste. Najlepšie umiestnenie na dlhej trati z našich reprezentantov dosiahla Tamara Miklušová (W16), ktorá obsadila 10.priečku.

Šampionát vyvrcholil nedeľnými pretekmi štafiet. Pre zranenie nemohla nastúpiť na štart naša najúspešnejšia pretekárka majstrovstiev Tamara M. Jej miesto v štafete W16 veľmi dobre zastúpila ako finišmanka Sandra I., ktorá po dobrých výkonoch Doroty Šmelíkovej a Ľubky W. udržala pozíciu našej štafety v prvej desiatke a dobehla na peknom 9.mieste. Na úvodných úsekoch celkom dobre rozbehli štafetu M16 aj Luki N. a Martin R. Žiaľ štafeta bola pre vynechanie kontroly finišmana disk. Kompletné výsledky http://eyoc2018.eu

Staršie novinky