07.05.2007
Janka M. víťazkou GPS, Martina si vybehla nomináciu na MS

     V kopcovitom teréne Kysuckej vrchoviny - v stredisku Ostré počas víkendu pri Grand Prix Slovakia 2007 sa okrem bodov do Slovenského rebríčka bežalo aj o nomináciu na MS 2007 na Ukrajine. Preteky boli taktiež jednými z troch nominačných pretekov na ME dorastu v Maďarsku.

     Medzi ženami si v ženskej Elite prvú miestenku na MS 2007 víťazstvom v sobotňajších pretekoch vybehla Martina R. ktorá mala pred druhou Jankou M. v cieli náskok 17 sek., tretia skončila Katka.
      Medzi dorastom si svojimi vykonmi skoro istú nomináciu na MED zabezpečili Števo a Rasťo, veľmi dobrá je pozicia Ivany Ď. Nominácia by samozrejme nemala ujsť Janke K., ktorá štartovala so súhlasom dorasteneckého trénera v ženskej Elite. Sľubné je taktiež umiestnenie Tomáša M., ktorý v nedeľu štartoval v 16-tkach, kde bol zo slovenských chlapcov najrýchlejší.
     
      Samozrejme počas víkendu sme zaznamenali veľa medailových umiestnení aj v ostatných kategóriách. Týmto všetkým, ale aj tým, ktorí skončili tesne za stupňami víťazov patrí pochvala. Výsledky nájdete na http://www.orienteering.sk

Pollák Jozef (TKE6001)