27.06.2016
Medailová žatva nad Banskou Bystricou

     Vyvrcholenie jarnej časti sezóny bolo vskutku vydarené. Spoločný šampionát s Maďarskom na krátkej trati a v štafetách na Ortútoch nad Banskou Bystricou sa vydaril organizačne a pre náš klub aj veľmi peknými výsledkami. Náročné terény, dobrá mapa, pekné trate, výborná organizácia a k tomu dobré výkony mnohých našich pretekárov prispeli k tomu, že máme za sebou veľmi vydarený víkend. K prekazeniu pekných zážitkov nedošlo ani v dôsledku 2 búrok, ktoré sa počas pretekov prehnali nad miestom pretekov. Naopak zážitky ako také to skôr umocnilo :-)
      V obidvoch pretekoch sme vo všetkých vekových kategóriách získali spolu 32 medailí (21 v jednotlivcoch, 11 v štafetách), čo zrejme história nášho klubu nepamätá. Dominanciu v domácich podmienkach si v pretekoch štafiet zopakovali spred 2 rokov na Izre dievčatá v kategórii W21, keď na stupni víťazov obsadili všetri 3 stupne staf16.jpg
      Dúfajme, že podobne (samozrejme s ohľadom na konkurenciu) sa bude dariť aj našim zástupcom (a aj ostatným slovenským reprezentantom) na vrcholných európskych, či svetových podujatiach, ktoré sa uskutočnia v letných mesiacoch. Už dnes odchádza do Poľska dorastenecká reprezentácia, kde sa uskutočnia ME dorastu. V slovenskom drese nastúpi aj Ľubka Weissová (W16) a Dušan Sláma (M18). V júli sa budú konať vo Švajčiarsku juniorské MS, na prelome júla-augusta v Miškolci akademické MS a v auguste najskôr v Estónsku veteránske MS a v druhej polovici mesiaca vo Švédku seniorské MS. Všade tam budeme mať aj svojich zástupcov.
      Pri tomto všetkom nesmieme zabudnúť z pohľadu klubu v prázdninovom období na akciu najdôležitejšiu - organizáciu Karst cupu/GPS 2016. Čaká nás pestré leto :-)

    

Pollák Jozef (TKE6001)