27.08.2007
MS 2007-štafety, šprint

     V sobotu a v nedeľu sa bežali v Kyjeve dve posledné disciplíny, v ktorých sa bežalo o tituly majstrov sveta pre rok 2007.

     Na štart sobotňajších pretekov štafiet sa postavilo 24 ženských a 39 mužských štafiet. Medzi nimi samozrejme aj slovenské štafety.
      Ženskú štafetu, zloženú komplet z pretekárok ATU rozbiehala najmladšia z tria Jana K., druhý úsek bežala Jana M., finišovala Martina. Dievčatá podali dobrý výkon, aj keď každá z nich sa dopustila drobných chýb a nakoniec sa tešili z obstojného 15. miesta.
      Väčšie nádeje sme vkladali do mužskej štafety zloženej z ostrieľaných pretekárov. Štafeta bežala v zložení M. Dávidík, O. Piják, L. Barták.
      "Davo" rozbehol štafetu veľmi dobre, odovzdával po prvom úseku so stratou cca 1:40min na 8. mieste. Na druhom úseku si však Ondrej Piják nevšimol kontrolu pred diváckou kontrolou, vynechal ju a tak v cieli nasledovalo už len sklamanie z dikvalifikácie. L. Barták bežal trať ešte bez vedomia o diskvalifikácii, dobehol na veľmi peknom 8. mieste, žiaľ to už sa nepočítalo.
     
      V nedeľu bola na programe posledná finálová disciplína šprint. A vnej sa do finále prebojovali až 4 naši reprezentanti- 3 muži M. Davidík, M. Krajčík, P. Bukovác a jedna žena -naša Jana M.
      Očakávali sme, že jeden z dvojice mužov Davo, Buky by mohli zaútočiť na umiestnenie v prvej desiatke. Žiaľ, nevyšlo to a najlepším v cieli bol Davo na 26. mieste. Výborný výkon podal junior Mišo K., ktorý obsadil 31. miesto, Buky dobehol na 33. mieste.
      Naša jediná žena na štarte Janka M. podala tiež veľmi dobrý výkon, jej 37. miesto možno vzhľadom ku konkurencii hodnotiť ako úspešné vystúpenie.

Pollák Jozef (TKE6001)