31.08.2007
Pri vyhliadkovej veži sa najrýchlejšie orientoval Drenčák

Po sérii svetových šampionátov v orientačnom behu pokračovala celoročná súťaž Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu siedmym kolom, ktoré usporiadali košické kluby ŠK Dargov a Slávia UVL v okolí vyhliadkovej veže v Košiciach podľa mapy Hradová.

Na najdlhšej trati kategórie mužov dlhej 5,6 km vzdušnou čiarou s prevýšením 330 m a 12 kontrolami zvíťazil Tomáš Drenčák za 42:36 min. pred Romanom Kučerom (obaja ATU Košice) za 45:44 min. a tretí skončil Miroslav Kollár (KOB Sokol Kysak) za 47:15 min. V kategórii žien na 4 km trati pri neúčasti tria slovenských reprezentantiek z ATU Košice vyhrala Jana Slámová pred Natáliou Tyszovou (obe ATU Košice).

Vo veteránskych kategóriách si prvenstvá vybojovali: W35-: Elena Papugová (KOB Sokol Kysak), W45-: Iveta Putnovská (ATU Košice), M35-: Ján Šmelík (Rapid Bratislava), M45-: Martin Jarný (KOB Sokol Kysak),

V mládežníckych kategóriách sa najrýchlejšie orientovali: W-12: Martina Papugová (KOB Sokol Kysak), W-16: Ivana Ďurčová, W-18: Simona Ďurčová (obe ATU Košice), M-14: Dávid Franko, M-16: Tomáš Sokol (obaja KOB Sokol Kysak), M-18: Štefan Ringer (ATU Košice).

V náborových kategóriách detí do 10 rokov vyhrali: W-10N: Kristína Iriasová (ATU Košice), M-10R: Ján Šimko, M-10N: Marek Smoleň (obaja GTA Košice).