04.09.2007
Labašovej hatrick

     Keďže Katka Labašová nebola nominovaná na MS na Ukrajine, nenechala si ujsť bedňu na sérii viacdenných pretekov v Česku.

     Prvými z týchto pretekov bola Bohemia 2007, tohto roku s dejiskom v okolí dediny Osinalice v Polomených horách v CHKO Kokořínsko, v extrémne mapovo aj fyzicky náročnom skalnatom teréne. Katka tu podala v kategórii D21A výborný vyrovnaný výkon, ktorý je na viacetapových pretekoch k úspechu nevyhnutný. Nepodarilo sa jej vyhrať ani jednu etapu, ale súčtom časov si v záverečnej etape v dramatických kontaktných pretekoch dobehla pre celkové prvé miesto pred Horčičkovou a Hrobařovou.
      O niekoľko dní neskôr navštívila pretekárka ATU Košice behajúca za KOB Dobruška Jesenický labyrint, trojetapové preteky v mierne zvlnenom teréne s kameňmi a početnými hustníkmi všetkých druhov priebežnosti. Drobné zaváhania v prvej etape - krátkej trati, ju stáli celkové víťazstvo, keď druhú etapu - klasiku, s prehľadom vyhrala. Celkovo tak skončila v kategórii D21E na treťom mieste za Kalenskou a Škodovou.
      Sériu viacdenných pretekov zavŕšila Katka na Ceně východních Čech, ktorej dala prednosť pred slabo obsadenými MSR v šprinte. Pretekalo sa v čistom lese s výbornou viditeľnosťou, priebežnosť zťažovali čučoriedky a kamenný podklad. Tu Katka naplno využila svoje bežecké schopnosti, keď po zoznámení sa s terénom v prvej etape a excelentnom bežeckom výkone v druhej etape si s prehľadom dobehla v tretej etape pre prvé miesto v kategórii D21A pred poľskou reprezentantkou Iwonou Wicha a Češkou Danielou Petrovou.
      Trikrát viacdenné, trikrát v rôznych terénoch, trikrát na stupňoch víťazov, taký bol hektický pretekársky, a nutné dodať, že veľmi úspešný august pre Katku Labašovú.

Leštínský Tomáš (TKE7801)