05.09.2007
Pri Bielom kameni sa pretekári ATU zorientovali k 6 medailám

Členitý terén v okolí zrúcaniny Biely kameň bol dejiskom zápolenia orientačných bežcov o tituly medzinárodných majstrov Slovenska v orientačnom šprinte. Súťažilo sa na technicky náročných tratiach podľa mapy s mierkou 1:2500.

V elitnej kategórii mužov na 1,6 km trati s prevýšením 130 m a 21 kontrolami sa majstrom SR stal Lukáš Barták za 11:33 min. pred Pavlom Bukovácom a Mariánom Dávidíkom (všetci Bratislava) Z východniarov bol najlepší Tomáš Drenčák (ATU Košice) na šiestom mieste so stratou len 1:16 min. na víťaza. Z jedenástich majstrovských kategórií na Východ putovali tri majstrovské tituly zásluhou pretekárok klubu Akademik Technická univerzita Košice. V elitnej kategórii žien na 1,3 km trati s prevýšením 80 m a 16 kontrolami pri neúčasti Rákayovej a Labašovej si titul majsterky Slovenska vybojovala Jana Macinská (ATU Košice) za 13:11 min. pred Martou Prékopovou (TJ Farmaceut Bratislava) a bronzovú medailu získala Jana Kršiaková. Na ,,zemiakovej" štvrtej pozícii skončila Natália Tyszová (obe ATU Košice). V kategórii žien od 35 rokov sa k titulu zorientovala Jana Slámová (ATU Košice). Mladšia dorastenka Ivana Ďurčová (ATU Košice) nenašla premožiteľku v kategórii W-16E. V ďalších kategóriách si z našich medaily vybojovali: M-18E: 3. Štefan Ringer, M35-E: 3. Peter Sláma, W-18E: 3. Jana Janovcová (všetci ATU Košice). Celkove získali pretekári ATU Košice šesť medailí, z toho naše Janky štyri!