05.09.2007
Macinská triumfovala pri Svätom Jure o Cenu Sporka

Počas víkendu zápolilo 217 orientačných bežcov v Jozefkovom údolí pri Svätom Jure okrem slovenského šampionátu v orientačnom šprinte aj o body do Slovenského rebríčka v dvojetapových pretekoch s názvom Cena Sporka.

Národné rebríčkové preteky v orientačnom behu na krátkej i klasickej trati boli situované v kopcovitom teréne v dobre priebežnom typickom malokarpatskom lese.
      V hlavných kategóriách mužov i žien, hoci neštartovala kompletná slovenská špička, zvíťazili slovenskí reprezentanti z augustových MS na Ukrajine. V ženskej elite dominovala Jana Macinská (ATU Košice), keď sa najrýchlejšie orientovala na oboch tratiach a dosiahla celkový triumf pred Martou Prékopovou (TJ Farmaceut Bratislava) a tretia skončila Jana Kršiaková (ATU Košice). V elitnej kategórii mužov celkové prvenstvo zaznamenal Michal Krajčík (Slávia Ekonóm B.Bystrica) pred Petrom Viskupom (ŽU Žilina) a tretie miesto obsadil Tomáš Drenčák (ATU Košice).
      V kategórii W21-B skončila Natália Tyszová na druhom mieste.
      Vo veteránskych kategóriách si z našich miesta na stupňoch víťazov vybojovali: W35-A. 1. Jana Slámová , W45-A: 3. Iveta Putnovská, M35-A: 1. Jozef Pollák, M40-A. 2. Peter Sláma, M50-A: 2. Anton Onder
      V mládežníckych kategóriách sa na medailové pozície zorientovali: W-14A. 2. Veronika Koľveková, W-16A: 1. Ivana Ďurčová , W-18A: 3. Ivana Korimová, M-14: 1. Tomáš Mušinský , M-18: 3. Štefan Ringer, M-20: 3. Adam Tysz