03.10.2007
Naši sa v klasike zorientovali k šiestim titulom

Klasická trať je najuznávanejšou disciplínou orientačných bežcov. O medzinárodné tituly majstrov Slovenska zápolilo pri Ružomberku 212 orienťákov z Poľska, Maďarska, Česka a Slovenska a navyše ďalších 36 bežcov s buzolou a mapou vo verejných kategóriách. Štart pretekov bol pri konečnej zastávke lanovky na vrchu Malinô Brdo a cieľ v časti Hrabovo.

V elitnej kategórii žien na 7,7 km trati s prevýšením 360 m a 18 kontrolami dominovali Košičanky, ktoré obsadili všetky stupne víťazov v poradí: 1. Martina Rákayová 79:13 min., 2. Katarína Labašová 85:31 min., 3. Jana Macinská 88:17 min.(všetky ATU Košice). Elitnú kategóriu mužov na 11,9 km trati s prevýšením až 719 m a 25 kontrolami vyhral Michal Krajčík (Slávia Ekonóm B.Bystrica) za 95:25 min. pred Mariánom Dávidíkom za 99:19 min. a tretím Ondrejom Pijákom (obaja Kobra Bratislava) za 104:16 min. V konkurencii 19 štartujúcich sa presadili dvaja naši: 7. Roman Kučera,...9.Tomáš Leštínsky (obaja ATU Košice).
      V ďalších majstrovských kategóriách medailové umiestenia dosiahli títo naši kolegovia: M-14E: 2. Tomáš Mušinský M-18E: 1. Štefan Ringer , M35-E: 1. Jozef Pollák , M50-E: 1. Ján Kuchta, W-18E: 3. Ivana Korimová, W-20E: 1. Natália Tyszová, W35-E: 1. Jana Slámová, W45-E: 2. Judita Sádecká, 3. Helena Athanazová (obe ATU Košice).