19.10.2007
Ivka Ďurčová sa nominovala na šampionát do Škótska

Klub orientačného behu Sokol Kysak usporiadal v okolí vyhliadkovej veže pri Košiciach 10. kolo Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu na skrátených tratiach.

V hlavnej kategórii mužov na 7,2 km trati s prevýšením 260 m zvíťazil Tomáš Drenčák (ATU Košice) za 60:25 min. pred Michalom Pavlíkom (TJ Čingov Sp.N.Ves) za 62:44 min. a tretí dobehol Adam Tysz (ATU Košice) za 65:07 min. V kategórii žien na 5,2 km trati s prevýšením 180m dominovali pretekárky ATU Košice, ktoré obsadili prvé tri miesta v poradí: 1. Jana Macinská 44:32 min., 2. Mária Kršiaková 57:14 min., 3. Jana Slámová 61:01 min. Vo veteránskych kategóriách si z našich ,,medailové pozície“ vybojovali: M45-C: 2. Anton Onder, 3. Eduard Weiszer, W35-C: 1. Eva Mušinská, W45-C: 1. Helena Athanazová, 2. Judita Sádecká, 3. Iveta Putnovská.
      V mládežníckych kategóriách sa do tretieho miesta zorientovali: M-14C: 2. Tomáš Mušinský, M-18C: 1.Dominik Onder (ATU Košice), 2. Štefan Nitkulinec, W-14C: 2. Veronika Koľveková, W-16C: 1. Ivana Ďurčová, W-18C: 1. Jana Janovcová.
      Uvedené preteky boli súčasne 3. kolom kvalifikácie na majstrovstvá ISF školskej mládeže. Už pred posledným 4. kvalifikačným kolom si po treťom prvenstve postup na svetový šampionát v škótskom Edinburghu vybojovali študentky do 16 rokov z Gymnázia svätého Tomáša Akvinského v Košiciach v zložení: (Ivana Ďurčová , Katarína Papugová a Barbora Franková), pričom Ivka Ďurčová prispela k víťazstvu školského výberu prvým miestom v súťaži jednotlivcov.