21.02.2006
Bežkári zápolili na Bankove

Lyžiarsky klub Metropol Košice usporiadal na Hornom Bankove 25. ročník pretekov v behu na lyžiach klasickou technikou s názvom Košická lyža. Pretekári mali sťažené podmienky, pretože v dôsledku výrazného oteplenia sa súťažilo v mokrom snehu.

V hlavnej kategórii mužov na 10 km trati zvíťazil so značným náskokom Vladimír Olejník (LK Metropol Košice) za 52:08 min. Druhý dobehol Jozef Vrábel (U.S. Steel Košice) za 66:00 min. a tretie miesto obsadil Anton Onder za 70:25 min. U dorastencov na 5 km trati vyhral Ján Jerguš za 33:56 min. pred Dominikom Onderom (všetci KOB ATU Košice) za 36:54 min. V kategórii žiakov do 11 rokov na 1 km trati bol prvý Jakub Dečo ( ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice) a u žiakov od 12 rokov 2 km trať najrýchlejšie absolvoval František Lami (ATU Košice).