19.10.2007
V urputnom súboji našich päťdesiatnikov rozhodol finiš

Tohtoročný seriál pretekov orientačných bežcov s názvom ,,Oblastný rebríček Východ 2007 v orientačnom behu“ ukončilo 11. kolo, ktoré usporiadal Klub orientačného behu Sokol Kysak v Črmeli na krátkych tratiach.

V mužskej kategórii na 4,6 km trati s prevýšením 235 m zvíťazil Tomáš Drenčák (ATU ) za 38:18 min. len 29 sekúnd pred oddielovým kolegom Adamom Tyszom. Tretí skončil Michal Pavlík (TJ Čingov Sp.N.Ves) za 42:24 min. a štvrtý 16-ročný Dominik Onder (ATU). V ženskej kategórii na 3,7 km trati s prevýšením 195 m sa najrýchlejšie orientovala slovenská reprezentantka Martina Rákayová za 31:03 min. pred Janou Slámovou za 36:00 min. a tretia skončila Mária Kršiaková za 43:50 min. (všetky ATU ).
      Vo veteránskych kategóriách si z našich miesta na stupňoch víťazov vybojovali: M45-C: 1. Anton Onder 41:00, 2. Ján Kuchta 41:01 , W35-C: 1. Eva Mušinská, W45-C: 1. Iveta Putnovská, 2. Helena Athanazová, 3. Judita Sádecká (všetky ATU Košice). Paradoxne o víťazovi v kategórii mužov od 45 rokov rozhodla jedna sekunda a ešte aj tretí Igor Roháč zaostal za víťazom len 48 sekúnd.
      V mládežníckych kategóriách sa k sladkým odmenám zorientovali: M-14C: 1.Tomáš Mušinský,...3. Martin Masaryk, M-18C: 1. Štefan Nitkulinec, W-14C: 2. Veronika Koľveková, W-16C: 1. Michaela Cehlárová, 2. Ivana Ďurčová, W-18C: 1. Jana Janovcová.