29.10.2007
Martina a Kemo triumfovali v Aggteleku

Už tradične sa orientační bežci z Košického kraja na záver sezóny zúčastnili dvojdňových pretekov v orientačnom behu s názvom Bűkkfennsík kupa, na ktorých štartovalo 879 pretekárov z deviatich krajín. Uvedené podujatie bolo navyše medzištátnym trojstretnutím Maďarsko-Ukrajina-Slovensko v 16 kategóriách počnúc žiakmi do 14 rokov až po veteránov od 45 rokov. Maďarskí organizátori z Miskolca pripravili trate v orientačne náročnom krasovom teréne v národnom parku Aggtelek.

V elitnej kategórii žien si výborne počínala Martina Rákayová (ATU Košice), ktorá po víťazstve v 1. etape a druhej priečke v druhej etape dosiahla celkové prvenstvo s náskokom 2:10 min. pred Maďarkou Bernadett Kelemen a 5:42 min.pred treťou Ukrajinkou Naďou Volynskou. Po druhom a šiestom mieste v etapách celkovú piatu priečku z 22 štartujúcich eliťáčok obsadila Jana Macinská (ATU Košice). Elitnú kategóriu mužov vyhral Maďar Zsolt Lenkei a zo Slovákov v konkurencii 32 eliťákov bol najlepší Michal Krajčík (Ekonóm B.Bystrica) na štvrtom mieste. V ďalších kategóriách zo Slovákov celkové prvenstvo dosiahol len Jozef Pollák (ATU Košice) v kategórii mužov od 45 rokov, keď bol prvý v oboch etapách.
      Uvádzame ďalších našich pretekárov v slovenských farbách, ktorí skončili celkove do 10. miesta: M-14A: 4. Tomáš Mušinský, M-18A: 4. Štefan Ringer, W-16A: 4. Ivana Ďurčová, W-18A: 5. Jana Janovcová, W40-A: 10. Eva Mušinská, W45-A: 10. Elena Belicová V medzištátnom trojstretnutí zvíťazilo Maďarsko s 932 bodmi pred Ukrajinou so 678 bodmi a tretie skončilo Slovensko s 526 bodmi.
      V kategórii päťdesiatnikov sa z našich presadil Ján Kuchta , ktorý skončil siedmy. V kategórii mužov od 75 rokov v prvej etape tretí skončil najstarší účastník pretekov 80-ročný Ladislav Oľhava.