12.08.2019
Trio našich mužov na štarte MS v Nórsku

     Zatiaľ čo naša pozornosť bola sústredená na prebiehajúci Karst cup, v nórskom Sarpsborgu sa chystajú na vyvrcholenie tohtoročnej medzinárodnej sezóny. Od dnes sa tam konajú majstrovstvá sveta. Prvýkrát po rozdelení disciplín na lesné a šprintové, sa o medaily bude tento rok bojovať len v lesných disciplínach (middle, long, štafety). Medzi pretekármi 48 krajín (166 mužov, 133 žien) má zastúpenie aj Slovensko. Do kolísky OB vycestovala štvorica mužov, medzi ženami zastúpenie mať nebudeme. Medzi nominovanými sú až traja naši muži - Michal Krajčík, Tomáš Mušinský a Dušan Sláma. Štvrtým reprezentantom na štarte bude Jakub Chupek (VZA).
      Náročné severské terény a silná konkurencia dokonale preveria pripravenosť všetkých štartujúcich. V každom prípade všetkých na štarte, či pri online sledovaní výsledkov, čakajú vzrušujúce momenty.
      Prvé preteky (middle Q-Krajo, Tomáš, Chupčo) sú na programe v utorok, v stredu je finále longu (Krajo, Dušan) v piatok finále middle (?), v sobotu bude šampionát ukončený štafetami (?). Všetky info a live prenosy http://woc2019.no

    

Pollák Jozef (TKE6001)