25.02.2008
LOB - M SR KT a štafiet

     Hoci v nižinách sa o slovo hlási neúprosne jar, vo vyšších horských polohách je ešte dostatok snehu a začína sa tá najkrajšia lyžovačka.

     Aj keď o pekné počasie pri majstrovstvách SR na krátkych tratiach a v štafetách v lyžiarskom OB cez víkend na Skalke išlo až v druhom rade, predsa len slniečko malo vplyv na dobrý dojem z podujatia.
      Skalka je pre nás "východniarov" stredisko zatial menej známe, svojimi podmienkami a prístupom k "bežnému" turistovi určite však žičlivejšie, ako začínajú byť V. Tatry.
      Pre bežecké lyžovanie sú tu podmienky výborné, tým pádom je len otázkou pre staviteľa tratí, aby postavil pre LOBy dobré trate. A to sa cez víkend asi podarilo.
     
      V sobotňajších pretekoch na krátkej trati sa na štart v hlavných kategóriách postavili 3 naši pretekári. Výborne si medzi mužmi počínal Mišo K., ktorý dobehol na 2. mieste za v súčasnosti našim najlepším lobákom Š. Šurgánom. Škoda veľkej chyby u Katky J., mohlo to aj u nej vyjsť na veľmi pekné umiestnenie v hlavnej ženskej kategórii.
     
      V nedeľňajších pretekoch štafiet sme postavili na štart mužskú aj ženskú štafetu (ženské sa v LOBoch bežia 2 členné). Viac sa darilo mužskej štafete, bežiacej v zložení Jozef P., Peter S., Mišo K., ktorá dobehla na treťom mieste. Ženská štafeta v zložení Jana M., Jana S. získala nevďačnú "zemiakovú" medailu.
     
      Komletné výsledky nájdete na http://www.vos-tpk.sk/
     
      Pozn. na záver: Pri tak slabej zime, veľká škoda kolidovania termínu s Košickou 40-tkou, skoro všetci "LOBáci" z nášho regiónu zo Skalky by sa radi postavili na štart tohto podujatia.
     

Pollák Jozef (TKE6001)