14.04.2008
Labašová triumfovala na Záhorí

Počas víkendu sa uskutočnili pri Šaštíne-Stráže dvojdňové národné rebríčkové preteky v orientačnom behu CESOM 2008 s medzinárodnou účasťou, na ktorých štartoval plný autobus orienťákov ATU. Súťažilo sa v rovinatom borovicovom lese s piesčitým povrchom.

Najväčším úspechom našich farieb bolo celkové prvenstvo Katky Labašovej (ATU Košice). V súčte časov z dvoch etáp dlhých 5,3 km a 7,5 km zvíťazila s náskokom 5:26 min. pred Češkou Tvarůžkovou a tretie miesto obsadila Janka Macinská (ATU Košice) so stratou 6:16 min. V elitnej kategórii mužov na tratiach 7,3 km a 11,9 km celkove prvý skončil Rakúšan Matthias Muller pred svojím krajanom Gernotom Kerschbaumerom a Pavlom Bukovácom (TJ Farmaceut Bratislava). Štvrté miesto obsadil Michal Krajčík (ATU Košice) so stratou 7:18 min. na víťaza. Števo Ringer skončil siedmy a Adam Tysz deviaty. V menej náročnej kategórii M21-B skončil Tomáš Drenčák tretí.

Vo veteránskych kategóriách si z našich miesta na stupňoch víťazov vybojovali: M40-: 1. Jozef Pollák, M50-: 3. Ján Kuchta, M50-: 1. Iveta Putnovská

Z našich mládežníkov sa na medailové pozície zorientovali: M-12: 2. Dávid Karabaš, M-18: 2. Miroslav Papuga, W-12: 1. Andrea Papugová, W-14. 1. Martina Papugová, W-16: 1. Katarína Papugová, 2. Ivana Ďurčová, W-18: 3. Ivana Korimová.