19.04.2008
Na Bankovskom krose dominovali orientaci

Na Bankovskom krose dominovali orienťáci.

Lyžiarsky klub Metropol v spolupráci s KRB Metropol Košice usporiadali 6. ročník Bankovského lesného behu v Košiciach v prímestskej časti Bankov. Na 12 km členitej trati za hustého dažďa v hlavnej kategórii mužov dominovali orientační bežci, keď obsadili prvé tri miesta v poradí:1. Štefan Ringer (Metropol Košice) - 49:44 min. 2. Adam Tysz (KOB ATU Košice) - 52:05 min. 3. Štefan Nitkulinec (Košice) - 55:14 min. V kategórii mladších veteránov od 40 rokov na 7,2 km trati vyhral Jaroslav Tomeček (JM Demolex Bardejov) za 30:37 min. a u starších veteránov od 50 rokov na 4,8 km trati bol prvý George Scott (USA) za 23:58 min.
      V ženskej kategórii na 4,8 km trati prvá finišovala do cieľa Barbora Zakršmídová (TJ Obalservis Košice) za 22:18 min. pred Zuzanou Malachovskou (Metropol Košice) za 23:18 min. a tretia dobehla Natália Tyszová (KOB ATU Košice) za 26:16 min.
      V mládežníckych kategóriách prvé miesta obsadili dvaja členovia orientačného krúžku pri ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice a to kategórii žiakov do 10 rokov: Jakub Dečo a u starších žiakov Marek Nováček.