19.04.2008
Prihlášky - posledné varovanie!

     Vážení a milí! V tomto týždni končili termíny prihlášok dvoch pretekov (O-Festival a Limanowa cup). V čase keď bolo potrebné odoslať prihlášku, bolo na tieto preteky prihlásených 5, resp. 7 osôb. Momentálne je to 36, resp 18 osôb. Bola by som rada ak by ste sa nad touto skutočnosťou zamysleli.

     Nie je predsa možné aby klub zbytočne vyhadzoval peniaze za zvýšené štartovné po termíne. Alebo sme tak bohatý klub že si to môžme dovoliť? To je zároveň aj otázka na predsedu, ktorý takýchto oneskorencov takpovediac len podporuje tým, že ich ešte nikdy finančne nepotrestal resp. o tom neviem (doplatiť zvýšené štartovné z vlastného vrecka). Ľudia, veď máte za rok nejakých 8 väčších pretekov a vy nie ste schopní včas si rozmyslieť kde chcete ísť. Ja chápem že mnohí máte zamestnanie kde to veľmi vopred nejde, ale zaujímavé je že 2 dni potom ako padne termín, už to zrazu viete. A čo študenti? To je jednoducho neospravedlniteľné a opakuje sa to rok čo rok. Nehovoriac o tom že na ten rozpis konkétnych pretekov sa ani len nepozriete, a tak ja potom skúmam a premýšľam kto asi akú podkategóriu chce bežať (toho roku to už neriešim). Ja mám za sezónu 80-90 pretekov, z ktorých si asi polovicu platím sama a keby som mala rovnaký prístup ako vy, prerobila by som na tom tak celkom dosť. Ale však na vás prerobí klub, prečo by ste sa mali namáhať a myslieť na nejaké prihlášky? To je taký ten blbý slovenský prístup, pokiaľ mám niečo zadarmo, nevážim si to. Až by si to štartovné mal platiť každý sám, iste by si to rozmyslel či dá o stovku na preteky viac. A okrem toho že oneskorené prihlášky okrádajú klub finančne, poškodzujú aj jeho meno, nie je to najlepšia vizitka keď sa o nás vie že "ATU - jáj, to sú tí čo sa nikdy nevedia načas prihlásiť". Lenže to by ste si raz museli sami skúsiť organizovať preteky a vidieť aké môžu byť s oneskorenými prihláškami komplikácie. Ale to je už o inom...
      Tento varovný príspevok som mohla kľudne rozoslať aj emailom, no keďže pravidlá prihlasovania som už začiatkom sezóny posielala, a nemalo to veľký efekt, zvolila som radšej tento spôsob. Dúfam že tieto slová padnú na úrodnú pôdu a vy sa polepšíte, lebo ak nie, môžte si hľadať medzi sebou iného blbca čo bude ešte zhovievavejší a pri ktorom budete môcť aj naďalej prdieť na termíny prihlášok.

Labašová Katarína (TKE8351)