22.04.2008
Na Postas Cupe najrýchlejšia Jana Macinská

V konkurencii pretekárov z deviatich krajín pri maďarskej Táborfalve štartovala na tohtoročnom Postas cupe aj početná skupina orientačných bežcov ATU.

Technicky náročné trate s piesčitým povrchom, hustou vegetáciou a veľkým množstvom jám boli postavené medzi riekami Dunaj a Tisa.
      V elitnej kategórii žien si najlepšie počínali naše pretekárky. Celkové prvenstvo dosiahla s náskokom 7:35 min. Jana Macinská, keď bola prvá v oboch etapách. Po 3. mieste v 1. etape a druhom v 2. etape celkove druhá skončila jej oddielová kolegyňa Katarína Labašová. Tretia skončila Maďarka Ivett Hrenko. V elitnej kategórii mužov sme nemali zastúpenie.V rovnakom termíne štartovali naši a súčasne slovenskí reprezentanti Martina Rákayová a Michal Krajčík na dobre obsadených medzinárodných pretekoch na Morave, kde si v silnej svetovej konkurencii overili formu pred blížiacimi sa júlovými MS.
      Aj v ďalších kategóriách Postás Cupu sa darilo našim zástupcom , keď celkové prvenstvá dosiahli mladšia dorastenka Ivana Ďurčová a Miroslav Papuga v kategórii starších dorastencov. Okrem toho tretie miesta na stupňoch víťazov si vybojovali Štefan Ringer u juniorov a Jana Slámová v kategórii žien nad 35 rokov. Na nevďačnej štvrtej pozícii v celkovom poradí skončila u junioriek Natália Tyszová a superveterán 81-ročný Ladislav Oľhava v kategórii mužov nad 75 rokov.