05.05.2008
Na najdlhšej trati najrýchlejší dorastenec Papuga

Celoročná súťaž východoslovenských orientačných bežcov s názvom Oblastný rebríček Východ pokračovala v košickom Čermeli tretím kolom, ktoré usporiadal náš klub na mape Hradová.

Na najdlhšej 8 km trati mužov štartovali aj dorastenci, juniori a jedna žena. Prvenstvo dosiahol starší dorastenec Miroslav Papuga (ATU Košice) za 72:17 min. Druhý skončil junior Miroslav Kollár (KOB Sokol Kysak) za 74:21 min. a tretie miesto obsadila naša i slovenská reprezentantka Martina Rákayová za 75:11 min. V kategórii žien na 5,8 km trati dominovali Janky z nášho klubu, keď zvíťazila Macinská za 56:00 min. pred Kršiakovou za 65:57 min. a tretia skončila Janovcová za 77:25 min.

Vo veteránskych kategóriách sa z našich na medailové pozície zorientovali: M35-: , 2. Juraj Korim , M45-: 2. Anton Onder, 3. Ján Kuchta (obaja ATU), M55-: 1. István Vincze, 2. Eduard Weiszer, M70-: 1. Ladislav Oľhava , W35-: 1. Eva Mušinská , W45-: 1. Elena Belicová, 2. Iveta Putnovská, 3. Judita Sádecká .

V mládežníckych kategóriách prvenstvá pre ATU dosiahli: M-12: Daniel Kertés (ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice)- po pretekoch už člen ATU, M-14: Martin Masaryk, M-16: Tomáš Mušinský, M-18: Dominik Onder , W-14: Martina Papugová, W-16: Natália Iriasová .

V Open kategórii bez rozdielu veku i pohlavia vyhral Jozef Lami .