24.05.2008
Kvarteto našich sa zorientovalo k prvenstvám pri Limanowej

Počas troch dní uplynulého víkendu sa takmer pol stovky členov ATU Košice zúčastnila štvoretapových pretekov v orientačnom behu s názvom ,,Limanowa Cup 2008 v Poľsku. Všetky štyri etapy a to: v superšprinte v Mlynnom, na klasickej trati pri meste Limanowa, v orientačnom zbehu z kopca Lysa Gora a na klasickej trati v Tabaszowej pri Rožňowskom jazere, sa započitávali do celoročnej súťaže Slovenského rebríčka. Počas prvej etapy pršalo a v tretej na lyžiarskej zjazdovke, na ktorú sa pretekári vyviezli lanovkou, dokonca padali ľadové krúpy.

Po viacročnej prestávke sa v konfrontácii s poľskými orientátormi presadili Slováci , keď vyhrali 17 z 25 súťažných kategórií a zvíťazili v rámci medzištátneho stretnutia. K víťazstvu veľkou mierou prispeli šiesti zástupcovia nášho klubu Ringer, Pollák, Kuchta, Rákayová a Andrea i Katarína Papugová.
      Na najťažších tratiach mužov v súčte štyroch etáp zvíťazil Ondrej Piják (Kobra Bratislava) pred Michalom Krajčikom (ATU Košice) a tretí skončil Peter Viskup (Slávia ŽU Žilina). V ženskej kategórii dominovali naše členky, keď celkové prvenstvo si vybojovala Martina Rákayová pred Janou Macinskou a tretia skončila Daša Mihálová (Ekonóm B.Bystrica).
      V ďalších kategóriách si z našich miesta na stupňoch víťazov v celkovom poradí vybojovali: M-14: 2. Martin Masaryk, M-16: 2. Tomáš Mušinský, M-18: 1. Miroslav Papuga, M-20: 2. Štefan Ringer, M40-: 1. Jozef Pollák, M50-: 2. Ján Kuchta, W-16: 1. Katarína Papugová, 2. Ivana Ďurčová W-18: 3. Jana Janovcová, W21-B: 3. Iveta Křivánková, W40-: 1. Elena Papugová, 2. Eva Mušinská, W45-: 3. Helena Athanazová .
      Kuriozitou bol súboj mnašich pretekárok v kategórii mladších dorasteniek, keď po tretej etape viedla Iva Durčová s náskokom vyše štyroch minút , ale z celkového prvenstva po 4. etape sa napokon tešila Katka Papugová s náskokom len troch sekúnd.