26.03.2006
Ako sme si zakufrili na Prvom jarnom kufri na Bankove

     Po dlhočiznej zime a nekonečnom čase bez pretekov sa nám asi všetkým už cnelo za lampiónmi a napriek ešte stále nie presvedčivým jarným prognózam, vybrali sme sa stráviť víkend na 1. a 2.kolo Oblastného rebríčka.

     Príjemné zázemie nám poskytol pán Juraj Tóth a jeho "Bistro" na Bankove. V lese len kde - tu vykukla spod snehu pevná zem, no bežať sa dalo, a to aj celkom príjemne, veď už to nebolo to klasické zimné brodenie. Navyše, kto sa aj trochu snažil, hneď sa zahrial a nakoniec ani taká zima nebola. Na štarte ma príjemne prekvapila nová verzia obehanej mapy Bankov, teda nie premapovaná, ale aj ten zmenený dizajn mi dával pocit že dnes nebežím s tým istým kusom papiera ako doteraz. Aj vďaka Gulovi v roli staviteľa som z trate mala zážitok, pretože postaviť na Bankove niečo "nové" v x krát obehanom priestore nie je ľahká úloha, Gulo ju však zvládol výborne. Stále som mala pocit že tie nábehy na kontroly sú nové, z iných smerov, bežalo sa mi nádherne, až by som povedala že počas zimy sa tie bankovské kopce akoby scvrkli, keď som ich teraz všetky vládala vybehnúť. Navyše, akoby zázračne, prvý krát od leta ma nebolelo koleno, takže tá moja radosť v cieli bola dvojnásobná. Dokonca ma potešili aj súperky ktorých sa tu stretlo neúrekom na naše pomery, samozrejme aj vďaka kolegom a kolegyniam z maďarského Diosgyoru naša kategória a aj mnohé ďalšie neboli také pusté. Preteky ukončilo pekné vyhlásko, za spomenutie určite stoja milé kytičky bahniatok, ktoré baby na stupni víťazov podostávali od Igora Roháča.
      V nedeľu malo podľa predpovede pršať, ale my sme sa nezľakli a prišli sme opäť a dobre sme urobili. Keďže dnešné preteky sa volali Prvý JARNÝ kufor, Jano Šmelík asi využil nejaké tajné konexie tam hore a vybavil nádherné jarné počasie, svietilo slniečko, po daždi ani stopy. Okrem toho pripravil tradične kvalitné trate, ktoré preveria vždy tak mapovo ako aj fyzicky. Musím povedať že tých 5 kontrol na našej trati nevadilo ani mne, a ja som známym zástancom veľkého množstva kontrol. Práve naopak, trať sa mi aj dnes veľmi páčila, bolo to najmä na voľbu pri tých dlhých postupoch. Už na štarte som si všetko premyslela a bezstarostne som sa vydala na trať. Nebola to však žiadna nuda, ako by sa pri takých dlhých postupoch asi čakalo. Už na dvojke som sa začala zabávať, keď sme sa v dohľadávke stretli štyria. Zrazu mi to tam nesedelo, svah bol stočený iným smerom ako v mape a ja som len nechápavo pobehovala, netušiac čo sa deje. Až nám Vlado kontrolu našiel a víťazoslávne zbiehal dole, rozbehli sme sa tým smerom, no všetko som pochopila až keď som zbadala kód. Ono to bola totiž už moja trojka, tak som zase pekne 6 vrstevníc klesla, cvakla dvojku a poď ho späť k trojke. Myslela som si že to už bude nuda do konca, nikde nikto, keď tu zrazu na trojku ja zdola a zhora si to mieri Naťa, ktorú som už kdesi pred pol hodinou ofičala. Takže asi preto sa tieto preteky tak volajú, aby si človek ten svoj prvý kufor sezóny vybral tu a nie na dôležitejších pretekoch. V cieli bolo teda o čom rozprávať, všetko bolo ukončené zase pekným vyhláskom a tiež vyhlásením súťaže klubov, kde sme vybojovali pekné 2.miesto. Zároveň gratulujeme víťazným Kysačanom a odkazujeme že nabudúce im to vrátime!

Labašová Katarína (TKE8351)