25.06.2008
Pri Lemešanoch víťazné repete Kollára pred Rákayovou

Počas víkendu pokračovala celoročná súťaž Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu štvrtým a piatym kolom pri obci Lemešany. Nesúťažiaci organizátori z Klubu orientačného behu Sokol Kysak pripravili obidva dni kontrolné stanovištia na západ resp. na sever od uvedenej obce na skrátených tratiach.

Účasť našich členov bola z rôznych príčin poslabšia, ale výsledky štartujúcich účastníkov boli dobré.
      V sobotu v 4. kole na mužskej trati M21-C dlhej 6,3 km s prevýšením 225 m a 16 kontrolnými stanovišťami zvíťazil Miroslav Kollár (KOB Sokol Kysak) za 47:11 min.Len 2:21 min zaostala druhá Martina Rákayová, ktorá využila štart medzi mužmi ako dobrú prípravu na blížiace sa MS v Olomouci. Tretí skončil Matúš Kaprál (obaja ATU Košice).

V ďalších kategóriách sa z našich k prvenstvu zorientovali: M-10N: Dušan Sláma, M-10R: Miško Sláma, M-12: Daniel Kertés, M35-: František Papuga, M55-: Eduard Weiszer, M70-: Ladislav Oľhava , W-14: Martina Papugová , W35-: Jana Slámová, W45-: Judita Sádecká .

V nedeľu v 5. kole si na najdlhšej 6,3 km mužskej trati s prevýšením 275 m a 15 KS prvenstvo zopakoval Miroslav Kollár (Kysak) za 59:25 min. opäť pred Martinou Rákayovou (ATU) za 63:15 min. a tretie miesto obsadil Ján Kvaka (Kysak) za 73:58 min.

V ďalších kategóriách prvé miesta obsadili títo naši zástupcovia: M-10N: Dušan Sláma, M-10R. Riško Sláma, M-12: Daniel Kertés, M35-: František Papuga (ATU), M55-: Eduard Weiszer , M70-: Ladislav Oľhava , W-10N: Viktória Roháčová, W-14: Martina Papugová ,W35-: Elena Papugová, W45-: Elena Belicová .