11.07.2008
MS 2008 v nedeľu začínajú!

     Kvalifikačnými pretekmi v šprinte v nedeľu dopoludnia začínajú tohtoročné majstrovstvá sveta v OB v Olomouci. Na štarte tohto šampionátu budú Slovensko reprezentovaťaj 4 naši pretekári: Martina, Janka M., Katka, Mišo.

     Okrem pretekárov nášho klubu, Slovensko budú reprezentovať:
      Marián Dávidík,Lukáš Barták, Ondrej Piják (všetci Kobra BA) a Pavol Bukovac(Farmaceut BA). O tituly majstra sveta sa bude bojovať v 4 disciplínach - v šprinte, na strednej trati, na dlhej trati a v štafetách.
      Po úvodnej kvalifikácii v šprinte sa hneď v nedeľu podvečer uskutoční finále v tejto disciplíne, ktoré sa bude bežať v centre Olomouca.
      Celý program s ďalšími informáciami nájdete na www.woc2008.cz
     
      Na šampionát je prihlásených 40 krajín, česká televízia bude na športovom kanáli ČT4 vysielať viac ako 10 hodín priamych prenosov z finálových pretekov. Online môžete sledovať preteky aj na internete a tiež na internetovej stránke čt4.
     
      Slovenskí reprezentanti by mali v jednotlivých disciplínach štartovať nasledovne:
      Šprint:W-Martina, Katka
      M-P.Bukovac, L.Barták,O.Piják
      middle: W-Janka
      M:Mišo, M. Dávidík,O.Piják
      Long:W-Martina,Janka
      M-Mišo,M.Dávidík, L.Barták
      Štafety by mali bežať W-Katka, Janka, Martina
      M-M.Dávidík,L.Barták, P.Bukovac
     
      Okrem samotných určite veľmi zaujímavých výkonov a výsledkov sa počas MS uskutočni aj viac významných zasadnutí IOF a taktiež európskej federácie. Zasadnutie európskej federácie nás mimoriadne zaujíma, pretože počas neho budeme prezentovať a rozhodne sa o našej kandidatúre na organizáciu ME dorastu 2010.
     
      Viacerí z členov klubu sa zúčastnia sprievodného podujatia MS O-festivalu. Títo určite budú výrazne povzbudzovať nielen našich, ale aj ostatných slovenských reprezentantov. Držte im prsty aj Vy doma, nech sa im štarty na MS 2008 vydaria!!!

Pollák Jozef (TKE6001)