18.07.2008
MS krátka trať- Janka 31., Mišo 34.-tiež výborné!

     MS pokračovali vo štvrtok pretekmi na krátkaj trati. Preteky sa uskutočnili v peknom, náročnom, horskom teréne. Dopoludnia bola na programe kvalifikácia, popoludní sa bežalo finále. Priamy prenos z týchto pretekov, tentokrát z pretekov žien vysielala aj ČT 4.

     Na štart kvalifikácie sa v slovenskom drese postavilo aj tri našich pretekárov- Martina, Janka a Mišo. Janka skončila vo svojej skupine 12., Mišo sa kvalifikoval "s odretými ušami" z 15. miesta. Žiaľ asi 3 minútová chyba na jednej z kontrol znamela stop pred finále pre Martinu. Do finále tiež nepostúpil Ondrej Piják.
     
      Popoludňajšie finále vo svojej úvodnej časti zaviedlo pretekárov do technicky veľmi náročnej skalnatej časti. Hlavne ženy tu robili veľa a veľkých chýb. Preteky najskôr odštartovali muži. Mišo trať zvládol okrem asi 2 minútového zaváhania na jednom zráze veľmi dobre, čo mu nakoniec vynieslo pekné 34. miesto. Marián Dávidík, druhý náš muž, ktorý sa kvalifikoval do finále, dobehol na 27.mieste.
     
      Janka narobila po prenose a informáciách z lesa v cieľovom priestore dosť vzruchu. Začala preteky výborne v náročnej časti. Žiaľ pri vysokom tempe nastal v jej hlave skrat, po zhliadnutí vracajúcich sa pred ňou štartujúcich pretekárok, sa v domnienke, ze asi neorazila predchádzajúcu kontrolu začala vracať aj ona. Na tomto úseku stratila asi 3minúty, dosť sa naštrbila jej koncentrácia na zvyšok trate. 31. miesto je pekné, bez tohto zaváhania to však mohlo byť okolo 20tky!
     
      Majstrami sveta sa stali fenomén tejto trate Francúz Thierry Gueorgiou a Fínka Mina Kaupi.
     
      Info a výsledky nájdete: www.woc2008.cz
     
     

Pollák Jozef (TKE6001)