23.10.2008
Macinská a Barták vybojovali orientačné tituly

Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice usporiadal na Plešiveckej planine Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na klasických tratiach a v súťaži trojčlenných štafiet. Na uvedenom podujatí štartovalo 247 pretekárov z Poľska, Maďarska, Česka a Slovenska. Trate boli situované v typickom krasovom teréne Slovenského krasu s veľkým množstvom závrtov a kamenných polí.

V elitnej kategórii mužov na 14,1 km trati vzdušnou čiarou s prevýšením 535 m a 27 kontrolami triumfoval v konkurencii 25 eliťákov Lukáš Barták (Kobra Bratislava) za 79:04 min. pred Maďarom Adamom Kovácsom (Eger) za 80:18 min. a bronzovú medailu vybojoval Michal Krajčík (ATU Košice) za 84:02 min.
      V ženskej elite na 8,8 km trati s prevýšením 330 m a 17 kontrolami dominovali z 21 štartujúcich pretekárky ATU Košice, keď obsadili prvé dve miesta v poradí: 1. Jana Macinská 72:47 min., 2. Martina Rákayová 75:03 min. a tretia skončila Renáta Barcíková (Kobra Bratislava) za 86:20 min.
      Vo veteránskych kategóriách z pretekárov ATU medaily vybojovali: M45-: 3. Juraj Korim, M55-: 1. Vladimír Kopaničák, M70-: 3.(82-ročný) Ladislav Oľhava, W35-: 3. Jana Slámová, W50-: 2. Angela Maľárová .
      V mládežníckých kategóriách v redukovanom poradí majstrovstiev SR bez zahraničných pretekárov z ATU medaily získali: M-14: 3. Martin Masaryk, M-16: 3. Tomáš Mušinský, M-20: 1. Štefan Ringer, W-14: 2. Andrea Papugová, 3. Martina Papugová, W-16: 2. Katarína Papugová, 3. Ivana Ďurčová , W-20: 1. Jana Kršiaková .
      Vo verejných pretekoch v kategórii žiakov do 12 rokov zvíťazil Dávid Karabaš (ATU Košice).
      V súťaži štafiet u mužov titul medzinárodných majstrov SR vybojovala štafeta Žabovřesky Brno pred štafetou Kobra Bratislava a českou ASU Magnus Orienteering. Z pätnástich mužských štafiet štvrtá skončila štafeta ATU Košice v zložení T.Drenčák, Š.Ringer a M.Krajčík. V ženskej kategórii s výrazným náskokom 22:20 min zvíťazila štafeta ATU Košice v zostave: J.Kršiaková, J.Macinská a M.Rákayová pred maďarskou DTC Diosgyőr a Kobra Bratislava.
      V ďalších majstrovských kategóriách z ATU medailové umiestenia dosiahli: M-14: 1. ATU (D.Kertés, D.Karabaš, M.Masaryk), M-18: 3. ATU ( T.Mušinský, D.Onder, M.Papuga), W-18: 2. ATU (I.Ďurčová, M.Cehlárová, K.Papugová), W35-: 2. ATU (E.Papugová, E.Belicová, J.Slámová).