03.11.2008
Naši ukončili pretekársku sezónu v okolí Miskolca

V okolí Miskolca sa uskutočnili tri preteky v orientačnom behu s názvom Bűkkfensík Kupa v konkurencii vyše 2000 orientačných bežcov z 26 krajín, na ktorých ukončili pretekársku sezónu zástupcovia ATU Košice Prvý deň sa konala kvalifikácia medzinárodných majstrovstiev Maďarska v Aggtelékskom národnom parku a druhý deň finále pri obci Szelcepuszta.

V kvalifikácii elitnej kategórie mužov na 9,4 km trati s prevýšením 440 m v konkurencii 180 štartujúcich z trojice našich pretekárov Michal Krajčík, Adam Tysz a Ján Jerguš postúpil do 49-členného finále len Krajčík, kde obsadil výborné trináste miesto časom 96:58 min. Medzinárodným majstrom Maďarska sa stal Švajčiar Daniel Hubman za 86:08 min.
      V ženskej elite na 7 km trati s prevýšením 340 m sa v konkurencii 119 pretekárok do finále prebojovalo trio z ATU Košice. Vo finále dominovali pretekárky zo Škandinávie, pričom vyhrala Nórka Anne Hausken za 64:11 min. Z našich si najlepšie počínala Martina Rákayová na 17. mieste za 74.48 min. a Katarína Labašová skončila 33. za 90:01 min. Jana Macinská sa na trati zranila, preto preteky nedokončila.
      V tretích pretekoch pri obci Megyehatár v mužskej elite zvíťazil Francúz Thierry Guergiou a zo Slovákov bol najlepší Krajčík na 24. mieste. Ženskú elitu vyhrala Nórka Marianne Andersen a naše zástupkyne skončili takto: 14. Rákayová a 23. Labašová .
      V ďalších kategóriách si z našich pretekárov výborne počínali Jozef Pollák- trojnásobný víťaz v kategórii mužov od 40 rokov a u juniorov do 20 rokov ho napodobnil Štefan Ringer (obaja ATU Košice). Vo finále medzinárodných majstrovstiev Maďarska dosiahli naši členovia v kvalitnej konkurencii tieto výsledky: M-14-A: 13.Masaryk, M-14B: 5.Kertés, M-16A: 7. Mušinský, M-18A: 4.M. Papuga,...19. D.Onder, M-20A: 1.Ringer, M21-B: 47.Tysz,...49.Jerguš, M40-A:1.Pollák,...19. F. Papuga, M40-B: 4.Sláma, M45-B: 3. Kerim,
      M55-A: 13.Kopaničák, W-14B: 6.M.Papugová, W-16A: 9.K.Papugová,... 17. Koľveková, ... 20. Ugrayová, W-18A: 16.E.Sádecká, W-20A: 5. Tyszová, W40-A: 11.E.Papugová,...15.Mušinská, W45-A:17. Athanazova,...26. Sádecká, W50A: 8. Putnovská,...14. Maľárová
      V Maďarsku boli skúsenosti zbierať aj naše nádeje 12-roční žiaci Daniel Kertés a Dávid Karabaš, ktorí si vybehali prvé body do Slovenského rebríčka v kategórii M-14.