27.10.2020
Trail tour 2020 skončila pre nás úspešne

     Séria 30 trailových behov po celom území Slovenska skončila, výsledky majú (snáď) definitívnu podobu. Akcia bola odštartovaná 1.mája, posledné body bolo možné získať 22.októbra. V období, ktoré prežívame bez o-pretekov, zapojenie sa do série TT 2020 bolo výborným spestrením pre udržanie motivácie v tréningu, navodenie pretekovej atmosféry, ale aj možnosťou navštíviť miesta, na ktoré by sme sa pri našich potulkách po Slovensku s ob asi nedostali.
      Naši pretekári od začiatku miešali intenzívne poradie v jednotlivých behoch. Vďaka "naštartovaniu" tímového ducha (vďaka Janka, Katka, Tomáš) sme čoskoro zistili, že máme šancu presadiť sa okrem jednotlivcov aj v súťaži družstiev. Na to však bola potrebná širšia účasť ostatných členov klubu, ktorí sa v mnohých prípadoch aj zapojili.
      Dosť dlho tlela nádej, že by sme mohli mať celkového víťaza medzi ženami, mužmi aj v družstvách. Nakoniec sa môžeme z víťazstva tešiť len v súťaži družstiev. Treba športovo uznať, že individuálne víťazstvá si zaslúžene odniesli Bronislava Chrappa a Peter Mlynár. Rovnako vysoko cenné sú však aj výkony a výsledky našich. Medzi ženami Katka Lamiová obsadila výborné 2.miesto, medzi mužmi skončil na rovnakom mieste Dušan Sláma, na treťom mieste skončil Michal Lami. V obidvoch kategóriách sme mali v prvej desiatke veľmi dobré zastúpenie aj ďalšími bežcami: 4.Peťa Filipová, 5.Tomáš Mušinský, 6.Valika Marko, 7.Ľubka Weissová, 8.Janka Slámová, 10.Martin Roháč.
     
      Gratulujeme najúspešnejším! A ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a získanými bodmi podporili klub na ceste k víťazstvu v súťaži družstiev.Celkové výsledky, ako aj výsledky jednotlivých etáp nájdete na http://www.trailtour.cz/2020/

    

Pollák Jozef (TKE6001)