28.01.2009
Papugovci so štyrmi prvenstvami v Oblastnom rebríčku

     Orientační bežci v košickom regióne každý rok organizujú seriál pretekov s názvom "Oblastný rebríček Východ". V roku 2008 bolo do uvedenej súťaže zaradených osem podujatí a to v lokalitách: Kysak, Lemešany, Družstevná p/H a blízkom okolí Košíc. Do celkového hodnotenia sa pretekárom započítavali body zo štyroch najlepších výsledkov.

     Na margo uplynulého ročníka hlavný koordinátor súťaže Ing. Jozef Pollák povedal:
      "Jedným z dôvodov pre organizáciu podujatí takéhoto charakteru otvorených pre širokú verejnosť je predovšetkým masový rozvoj orientačného behu. Ďalším je zase využitie takýchto podujatí pre výkonnostných pretekárov ako prípravu na významnejšie podujatia. S účasťou na jarných kolách môžeme byť celkom spokojní, v jeseni však zrejme aj v dôsledku nahusteného celoslovenského kalendára účasť v jednotlivych kolách poklesla. Pre budúcnosť potrebujeme zmapovať nové priestory, do ktorých verím, že pritiahneme ďalších vyznávačov behu s mapou a buzolou."
      V kategórii mužov celkové prvenstvo v konkurenci 22 súťažiacich dosiahol Miroslav Kollár (KOB Sokol Kysak) s 3971 bodmi pred s mužmi súťažiacou slovenskou reprezentantkou Martinou Rákayovou s 3860 bodmi. Tretie miesto obsadil Adam Tysz (obaja ATU Košice) s 3655 bodmi. V ženskej kategórii zvíťazila Eva Farkašová (TJ Čingov Spišská Nová Ves) s 3258 b. pred Janou Macinskou -2897 b. a treťou Natáliou Tyszovou (obe ATU Košice) -2850 b.
      V mládežníckych a veteránskych kategóriách prvé miesta obsadili: M-12: 1.-2. Dávid Karabáš a Daniel Kertés (obaja ZŠ sv.Cyrila a Metoda Košice), M-14: Martin Masaryk (ATU Košice), M-16: Dávid Franko (Sokol Kysak), M-18: Dominik Onder , M35-: František Papuga (obaja ATU Košice), M45-: Jaroslav Kollár (Sokol Kysak), M55-: Eduard Weiszer, M70-Ladislav Oľhava, W-12: Andrea Papugová, W-14: Martina Papugová, W-16: Katarína Papugová, W-18: Hana Jergušová, W35- Eva Mušinská, W45-: Elena Belicová (všetci ATU Košice).
      V náborových kategóriách detí do 10 rokov zvíťazili u žiakov Dušan Sláma a u žiačok Viktória Roháčová (obaja ATU Košice)
      Kuriozitou boli až čtyři prvenstvá otca a troch dcér rodiny Papugovcov, ktorí bývajú v Haniske.
     
      Celkové výsledky sú tu: CelkORV2008.pdf

Onder Anton (TKE5401)