23.02.2009
Sedem prvenstiev našich lyžiarov na Hrešnej

Športový klub HSC Košice (Boris Ďurčo a spol.)v spolupráci s KOB Sokol Kysak usporiadal v lyžiarskom stredisku Kavečany na Hrešnej preteky v behu na lyžiach s názvom ,,Košická 40“. Veľmi dobre si na uvedených pretekoch počínali naši členovia, keď vyhrali sedem súťažných kategórií.

Na najdlhšej 40 km dlhej trati triumfoval Michal Krajčík (Klub orientačného behu ATU Košice) za 130:48 min. pred Michalom Dutkom (Bardejov) za 133:25 min. a celkove tretí (1.nad 40r.)skončil Jozef Sciranko (BK Steel Košice) za 136:25 min..
      Na 20 km trati najlepší čas 68:38 min dosiahol Milan Dudra z Kysaku. Kemo ako víťaz kategórie mužov nad 40 rokov zaostal len 1:12 min. U žien dominovala Jana Slámová za 88:43 min. pred Alenou Ďurčovou (Žilina) a celkove tretia dobehla víťazka kategórie nad 40 rokov Marianna Šimková.
      Na 5 km trati medailové pozície z našich obsadili: muži do 40r.: 3. Dominik Onder ,
      muži nad 40r.: 2. Vladimír Tysz , ženy do 40r.: 1. Jana Macinská , 2. (1.nad 40r.) Eva Mušinská, 3.(2.nad 40r.) Zlatica Masaryková
      V kategórii dorastencov skončil Tomáš Mušinský druhý a u dorasteniek bola prvá Hana Jergušová pred Katkou Papugovou.