18.05.2009
Krajčík a Rákayová triumfovali v Kremničke

V Kremničke pri Banskej Bystrici sa uskutočnili dve kolá pretekov Slovenského rebríčka v orientačnom behu na krátkych a klasických tratiach.

Trate boli situované v technicky náročnom a navyše členitom teréne. Veľmi úspešne si počínali členovia ATU Košice, keď vyhrali obidve elitné kategórie mužov i žien. V mužskej kategórii po 2. mieste v 1. etape so stratou 15 sekúnd, si celkové prvenstvo po klasickej trati vybojoval Michal Krajčík s náskokom 33 sekúnd pred Ondrejom Pijákom a tretí skončil Vít Pospíšil (obaja Kobra Bratislava) so stratou 6:36 min. Na štvrtom mieste skončil vekom ešte junior Štefan Ringer . V nižšej výkonnostnej kategórii M21-B zvíťazil Tomáš Drenčák.V ženskej kategórii dominovala Martina Rákayová , ktorá vyhrala obe etapy a s výrazným náskokom 24:39 min. Triumfovala pred Katarínou Fedorovou (Sokol Pezinok) a Vávrovou (TJ Rapid Bratislava). Druhá po 1. etape Jana Macinská po zaváhaní v druhej etape klesla na celkové štvrté miesto. V kategórii W21-B za víťaznou Evou Farkašovou (TJ Čingov Sp.N.Ves) skončila Ivetou Křivánková.

Vo veteránskych kategóriách si z našich miesta na stupňoch víťazov vybojovali: M40-: 1. Jozef Pollák (ATU), M50-: 1. Ján Kuchta, M55-: 3. Anton Onder , W35-: 2. Jana Slámová, W40-: 1. Eva Mušinská, 2. Elena Papugová, W45-: 3. Jarmila Baričková, W50-: 3. Iveta Putnovská .

V mládežníckych kategóriách si celkové (etapové) prvé miesta z členov ATU dosiahli: M-12: Dušan Sláma , M-14: Daniel Kertés M-16: 2. etapa -T. Mušinský, M-20: Ján Jerguš,1. etapa -D. Onder , W-12 : 2. etapa -Andrea Papugová , W-14: Martina Papugová W-16: Veronika Koľveková, W-18: Katarína Papugová .