16.06.2009
Z Liptova sa vrátilo sedem orientačných majstrov

Klub orientačných športov Ružomberok v spolupráci so SZOŠ usporiadali medzinárodné majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu jednotlivcov v šprinte za účasti 221 pretekárov z Poľska, Česka, Maďarska, Anglicka a Slovenska. Štart pretekov bol pri artikulárnom evanjelickom kostole v obci Lazisko a cieľ na futbalovom ihrisku v uvedenej obci na Liptove.

V elitných kategóriách mužov i žien dominovali pretekári nášho klubu. U mužov na 3,6 km trati so 14 kontrolami si majstrovský titul vybojoval Michal Krajčík za 19:14 min. pred Tomášom Drenčákom za 22:07 min. a tretí skončil Juraj Horniak (Kobra Bratislava) za 24:15 min. V konkurencii 40 pretekárov z našich ešte piaty skončil Tomáš Leštínsky.
      V ženskej elite z trinástich štartujúcich na 3,3 km trati s 13 kontrolami sa majsterkou Slovenska stala Martina Rákayová (ATU Košice) za 20:01 min. Jej výsledok je pozoruhodný aj tým, že doobedu pred slovenským šampionátom vyhrala v konkurencii 34 bežkýň Beh na chatu na Zelenom Plese na trati 8,8 km s prevýšením 666 m!
      Striebornú medailu na majstrovstvách SR získala Jana Macinská, ktorá zaostala za Martinou len 19 sekúnd. Tretia skončila Marta Prékopová (TJ Farmaceut Bratislava) časom 23:20 min. Na nevďačnom štvrtom mieste skončila Katarína Labašová.
      V ďalších kategóriách si z našich medaily zo slovenského šampionátu vybojovali: M35-E: 3. František Papuga, M45-E: 1. Peter Sláma, M55-E: 1. Anton Onder, W-18E: 1. Katarína Papugová,... 3. Ivana Ďurčová, W35-E: 1. Jana Slámová, W45-E: 1. Eva Mušinská, 2. Iveta Putnovská.
      Vo verejných pretekoch z našich vyhrala kategóriu W-12: Andrea Papugová a Dušan Sláma skončil druhý u žiakov do 12 rokov.