05.05.2006
Pollák sa na Morave zorientoval k dvom prvenstvám.

Na základe vzájomnej dohody českých a slovenských funkcionárov orientačného behu sa na Morave uskutočnilo trojdňové podujatie nazvané ,,Festival orientačného behu v Zlínskom kraji“, ktorého výsledky boli započítavané do českého i slovenského rebríčka. Týchto pretekov sa v konkurencii vyše1500 pretekárov z Česka, Maďarska a Slovenska zúčastnila aj 65-členná skupina orientačných bežcov z Kysaku a košických oddielov väčšinou v rámci zájazdu klubu ATU Košice. Úvodné preteky v orientačnom šprinte sa konali v areáli kúpeľov Luhačovice, pričom viaceré kategórie mali atraktívny postup pre divákov, keď pretekári sa museli prebrodiť vo vode do výšky kolien krížom cez rieku. Ďalšie dve etapy sa uskutočnili v podhorskom teréne pri vodnej nádrži Všemina neďaleko Slušovíc. Prvý a tretí deň sťažoval podmienky pretekárom vytrvalý hustý dážď.

V konfrontácii s českou špičkou si z našich dve prvenstvá vybojoval 45-ročný veterán Jozef Pollák (ATU Košice), ktorý zvíťazil v kategórii od 35 rokov na krátkej i klasickej trati a v šprinte bol druhý. Zo žien najlepšie výsledky dosiahla Katarína Labašová, keď na krátkej trati bola druhá, na klasickej tretia a v šprinte piata. Dobre si počínal aj Igor Roháč (Slávia UVL Košice), ktorý bol v kategórii mužov od 60 rokov na krátkej trati tretí a v klasike dokonca druhý. Na bronzovú pozíciu na stupňoch víťazov sa zorientovala Elena Papugová (KOB Sokol Kysak) v kategórii žien od 35 rokov na klasickej trati.
      V elitnej kategórii mužov od 21 rokov zápolil Tomáš Drenčák (ATU Košice), pričom v šprinte skončil jedenásty so stratou len 1:42 min. na víťaza, na krátkej trati dvadsiaty s odstupom 4:44 min. a na klasickej trati dlhej 13,33 km s prevýšením až 740 m a s 26 kontrolami dobehol sedemnásty so stratou 13:07 min.
      V kvalitnej konkurencii v mládežníckych kategóriách sa z našich do 10. miesta umiestnili: šprint: M-12: 4. Martin Masaryk (ATU Košice), krátka trať: M-20: 4. Stanislav Gajdoš (KOB Sokol Kysak), klasická trať: D-14: 7. Ivana Ďurčová (ATU Košice), M-14: 9. Dávid Franko, M-16: 6. Ján Kvaka (obaja KOB Sokol Kysak).