22.06.2009
Krajčík a Rákayová dominovali pri Ivachnovej

Organizátori z Klubu orientačných športov Ružomberok usporiadali preteky Slovenského rebríčka jednotlivcov v orientačnom behu na skrátených tratiach pri obci Ivachnová na Liptove podľa nie veľmi presnej mapy Bežan. Trate boli situované v kopcovitom teréne, pričom kontrolné stanovištia boli osadené väčšinou vo veľmi hustých porastoch.

V kategórii mužov na 7,8 km trati s prevýšením 250 m a 20 kontrolami dominoval Michal Krajčík (ATU Košice) za 59:03 min. s náskokom 9:10 min. pred druhým Štefanom Šurganom (Ekonóm B. Bystrica) a 11:13 min. pred tretím Ondrejom Pijákom (Kobra Bratislava). Štvrtý skončil vekom ešte junior Miroslav Papuga (ATU). V ženskej kategórii na 7,1 km trati s prevýšením 220 m a 18 kontrolami s prehľadom zvíťazila Martina Rákayová (ATU Košice) za 65:54 min. pred Katarínou Fedorovou (TJ Sokol Pezinok) za 69:15 min. a tretiu priečku ob sadila Jana Macinská (ATU) za 71:55 min.
      V ďalších rebríčkových kategóriách mládeže a veteránov si z našich miesta na stupňoch víťazov vybojovali: M-12: 2. Dušan Sláma, W-12: 3. Andrea Papugová, W-14: 1. Martina Papugová, W-16: 1. Veronika Koľveková, W-18: 1. Ivana Ďurčová, M21-B: 1. Tomáš Drenčák, W21-B: 2. Iveta Křivánková, M40-E: 2. Jozef Pollák, W40-E: 1. Eva Mušinská, 2. Elena Papugová, W45-E: 2. Judita Sádecká M50-E: 1. Ján Kuchta.