18.08.2009
MS-kvalifikácia middle, long

     MS v Miškoci majú za sebou kvalifikáciu na strednej a dlhej trati.Miestom obidvoch kvalifikácií boli kopcovité terény v okolí Buksentkeresztu, viacerí ste v týchto terénoch v minulosti bežali.

     Tieto terény neumožňujú stavbu extra náročných tratí, aká by sa na MS mala vyskytovať, niektoré kontroly sú však aj vďaka výraznej generalizácii nebezpečné až záludné.
     
      V kvalifikácii middle na jednu z takýchto kontrol doplatila Martina, keď na nej nechala viac ako 5 minút, čo znamelo stop jej postupovým nádejám. Mišo bežal celkom vyrovnane, chýbalo mu však k postupu 9 sekúnd. Nepostúpil ani Palo Bukovac. Najviac radosti nám na tejto trati urobila Janka, ktorej sa podarilo bežať bez výraznejšieho zaváhania a kvalifikovala sa do stredajšieho finále. S prehľadom postúpil po dobrom výkone tiež Davo. Finále sa beží v stredu v Bankúte, ženy štartujú od 9:30, muži od 11:15.
     
      V pondelkovej kvalifikácii longu sa slovenským reprezentantom darilo už viac. Okrem Vita Pospíšila, ktorý si poplietol opisy, všetci ostatní, ktorí nastúpili na štart, postúpili. Martina zo 6. miesta vo svojej skupine, Katka z 15-teho, Mišo už "nenechal nič na náhodu" a postúpil z 11. miesta, Lukáš Barták z 12.miesta.
      Finále longu sa beží v nedeľu na maďarsko-slovenskej hranici v Szogligete. Ženy začínajú od 11:00, muži od 12:00.

Pollák Jozef (TKE6001)