02.12.2009
Športová osobnosť Košíc 2009

     V novovytvorenej ankete Športová osobnosť Košíc - ŠOK 2009 máme možnosť zviditeľniť orientačný beh a orientačnú cyklistiku a svojim hlasom podporiť našich najúspešnejších pretekárov. Hoci do desiatky odborníkmi nominovaných športovcov sa tento rok nikto z našich nedostal, hlasujte a podporte našich vo fanúšikovskej ankete. V mnohopočetnom zozname košických športovcov figurujú Martina Rákayová, Jana Macinská, Katarína Labašová, Michal Krajčík, Štefan Ringer a tiež O-cyklista Pavol Paprčka. Podrobnosti čítaj ďalej.

     Spolocnost Progress Promotion v spolupraci s partnermi, mestom Kosice a Kosickou sportovou akademiou predstavuje novy format podujatia, ktore ma ambiciu stat sa pevnou sucastou sportovej spolocenskej sceny v Kosiciach.
     
      Anketa Sportova osobnost 2009 (SOK) si kladie za ciel zvysit spolocensku prestiz sportu, ocenit najuspesnejsich aktivnych sportovcov sezony, podakovat legendam - sportovym osobnostiam, ktore v minulosti preslavili Kosice a v neposlednom rade podporit a spopularizovat aj dorastajuce talenty.
     
      V ankete SOK 2009 figuruju 3 kategorie, do ktorych boli sportovci - osobnosti nominovane Kosickou sportovou akademiou - hlavna kategoria Sportova osobnost Kosic 2009, kategoria SOK - Legenda a kategoria SOK - Nadej.
      Kosicka sportova akademia, ktora bola zostavena zo sportovych novinarov, zastupcov mesta a organizatora postavila nominacie do tychto kategorii a rozhodne aj o absolutnom vitazovi kategorie Sportova osobnost Kosic za rok 2009.
     
      Nezabudame ani na fanusikov a preto sme vytvorili aj stvrtu kategoriu, venovanu internetovemu hlasovaniu sirokej verejnosti, ktora si zvoli svojho vitaza v kategorii SOK FAN 2009. Na stranke www.sportovaosobnost.sk je moznost vybrat si zo skoro 400 mien kosickych sportovcov a zahlasovat. Pozor, brany SOK FAN 2009 sa zatvoria presne na Silvestra.
     
      Ak sa Vam projekt SOK 2009 paci, mozete s nim stravit i skutocne finale. 30. januara 2010 sa v hoteli Double tree by Hilton bude konat slavnostny Gala program spojeny s odovzdavanim oceneni a nasledne Ples kosickych sportovcov, ich hosti a fanusikov.
      Tento vynimocny vecer svojou ucastou podpori aj olympijsky vitaz, fenomenalny atlet, chodec Jozef Pribilinec. Spomedzi ucinkujucich mozeme spomenut Katku Knechtovu, ci kosicanom dobre znameho DJa Tibora Apa Egryho.
     
      Hlasovanie SOK FAN, rezervacia listkov na zaverecny Gala program a ples a dalsie informacie o projekte najdete na www.sportovaosobnost.sk.

Pollák Jozef (TKE6001)