14.04.2010
Miša Krajčíka nezabrzdil ani labyrint

Premiérou na Východe a zrejme aj na Slovensku bol o-labyrint v rámci 3. kola oblastného rebríčka.

Šmelíkovci z košickej pobočky Rapid Bratislava, W. Sleziak a spol. z TJ Dargov a Roháčovci z ATU sa podieľali na usporiadaní 3. kola pretekov Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu pri Lemešanoch. Premiérovou novinkou v uvedených pretekoch vo všetkých kategóriách bola skupina kontrol v labyrinte pred zbernou kontrolou.
      Na najdlhšej 7,4 km dlhej trati mužov s až 37 kontrolami si najlepšie počínal Mišo Krajčík za 55:55 min. pred nedávno operovaným Števom Ringerom (obaja ATU Košice) za 59:12 min. a tretie miesto obsadil Dávid Franko (KOB Sokol Kysak) za 60:16 min. Na ženskej 5,4 km dlhej trati s 29 kontrolami zvíťazila Katka Johansen (ATU Košice) za 73:43 min. pred Barborou Frankovou (Kysak), ktorá zaostala 3:13 min.
      V otvorených, mládežníckych a veteránskych kategóriách prvé miesta z našich obsadili: K3: Tomáš Mušinský, Open: Matej Maľar, W-14: Andrea Papugová, W-16: Terézia Papugová , W35-: Elena Papugová, W45-: Iveta Putnovská , M-10 Timotej Juraško, M-14: Dávid Karabaš, M55-: Anton Onder, M70-: Ladislav Oľhava
      V osobitnej súťaži Ultra long na 355 m trati v labyrinte bol najrýchlejší Dávid Franko z Kysaku časom 4:49 min., pred Mišom, ktorý zaostal 13 sekúnd.