19.12.2005
Vianočný kapor

     V nedeľu sme sa za príjemného slnečného počasia stretli na posledných pretekoch v tomto roku. Pár riadkami chcem priblížiť atmosféru aká na pretekoch bola aj tým, ktorí neboli.

     Poslednými pretekmi v roku a zároveň prvými ktoré sú zarátavané už do novej sezóny býva pre orienťákov z Kysaku a Košíc tradične Vianočný kapor. Býva tiež posledným spoločným stretnutím pred Vianocami a tak sa aj celé preteky nesú v takej trochu inej atmosfére ako obvykle.
      Tohto roku sme sa teda stretli v jedno krásne slnečné popoludnie na tribúne atletického štadióna Slávia v síce nie až tak hojnom počte, no môžem povedať že v o to "rodinnejšej" atmosfére. Netrvalo dlho a boli všetci odštartovaní. Už cestou na prvú kontrolu každý pochopil že po chodníkoch to dnes nepôjde a tak sa zväčša behalo po trávnikoch. Vyhrali tí, ktorí mali klince, lebo po tom zľadovatelom povrchu to nám ostatným výrazne obmedzilo rýchlosť. Ale ako vravím, v týchto pretekoch nešlo ani tak o víťazstvá, takže každý kto dobehol do cieľa bol spokojný, prebral s kamarátmi postupy, pochválil peknú trať a čakal na vyhlásko. Odmenení boli skoro všetci čo sa zúčastnili a kto sa náhodou na bedňu nedostal, mal ešte šancu v tombole. Hlavnú cenu - dvoch kaprov o ktoré sa losovalo - do tomboly venoval už tradične Juraj Hammer st. a sám aj vylosoval dvoch šťastlivcov. Na prekvapenie všetkých, tentokrát Papugovci obišli naprázdno, hoci prišli opäť v plnom počte. Jedného kapra si odniesli Ďurčovci (menovite Simka), druhého vyhrala Iveta Putnovská.
     
      Po skončení pretekov sme ešte ostali chvíľu na príjemnom posedení v klubovni, diskutovalo sa o vážnejších i menej vážnych témach no a keď sa už zo stola minulo všetko jedlo a pitie, so želaním pekných sviatkov a šťastného nového roka sme sa rozišli.
     
     

Labašová Katarína (TKE8351)