02.07.2018
Šampionát dorastencov v Bulharsku za nami

     V úvodnej disciplíne dorasteneckého šampionátu, v piatkovom šprinte, najväčšiu radosť slovenskej výprave pripravila Tamara Miklušová, ktorá po výborne zvládnutom behu získala striebornú medailu. Obstojne zabehla aj Ľubka W. (W16). V ťažšie prehľadnom teréne bežala opatrnejšie, jej 29.miesto je však slušné. Sandra I. obsadila v tej istej kategórii 83.miesto. Z chlapcov M16 sa viac darilo Martinovi R. , ktorý dobehol na 55.mieste, Luki N. skončil na 70.mieste.
     
      Dobrými výkonmi sa naši pretekári prezentovali na sobotňajšej dlhej trati. Dobre bežala hlavne Ľubka W. (W16), ktorá obsadila veľmi pekné 16.miesto. Škoda cca 3 min chyby na 5.kontrole, ktorá ju odsunula z umiestnenia v prvej desiatke. Až na dve cca 2 minútové chyby bežal vyrovnane Luki N. (M16), ktorému jeho výkon stačil na pekné 26.miesto. Obstojné je aj 41.miesto Martina R. (M16), Sandra I. (W16) dobehla na 85.mieste. Najlepšie umiestnenie na dlhej trati z našich reprezentantov dosiahla Tamara Miklušová (W16), ktorá obsadila 10.priečku.
     
      Šampionát vyvrcholil nedeľnými pretekmi štafiet. Pre zranenie nemohla nastúpiť na štart naša najúspešnejšia pretekárka majstrovstiev Tamara M. Jej miesto v štafete W16 veľmi dobre zastúpila ako finišmanka Sandra I., ktorá po dobrých výkonoch Doroty Šmelíkovej a Ľubky W. udržala pozíciu našej štafety v prvej desiatke a dobehla na peknom 9.mieste. Na úvodných úsekoch celkom dobre rozbehli štafetu M16 aj Luki N. a Martin R. Žiaľ štafeta bola pre vynechanie kontroly finišmana disk. Kompletné výsledky http://eyoc2018.eu
     

    

Pollák Jozef (TKE6001)