21.12.2006
Kemova družina dominuje s buzolou už štvrtý rok

Slovenský zväz orientačných športov vydal konečné výsledky Slovenského rebríčka družstiev v orientačnom behu za rok 2006.

V uvedenej súťaži sú bodované výsledky jednotlivcov v kategóriách do 16 rokov až po veteránov od 50 rokov, ktoré získava klub podľa príslušnosti člena. Vzostupne sú hodnotené podľa významu preteky oblastného, celoslovenského rebríčka a najvyššie slovenské šampionáty. V tomto roku v konkurencii 20 družstiev štvrté prvenstvo za sebou vybojovali členovia klubu orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice pod vedením Jozefa Polláka so 131 455 bodmi.
      Druhý skončil KOB Sokol Kysak - ved. Jaroslav Kollár so 105 290 bodmi a tretie miesto obsadil oddiel TJ Rapid Bratislava so 103 902 b. Z ďalších východoslovenských klubov v prvej polovici skončil na deviatom mieste klub TJ Čingov Spišská Nová Ves-ved. Pavol Šoltés 50 398 b.
      V súťaži žiakov do 14 rokov o Pohár predsedu SZOŠ v OB 2006 z 11 súťažiacich klubov zvíťazil TJ Sokol Pezinok s 52 801 b. pred KOB Sokol Kysak s 33 655 b. a tretie miesto obsadili mládežníci a KOB ATU Košice s 27 210 b.