20.01.2006
V Kysaku usporiadali Trojkráľovu buzolu

Orientační bežci nezaháľajú ani v zime. Klub orientačného behu Sokol Kysak usporiadal preteky v orientačnom behu s názvom Trojkráľova buzola. Pretekári si počas zimnej prípravy mali možnosť preveriť fyzickú kondíciu a súčasne orientáciu v intraviláne obce Kysak.

Z piatich mužov na 3,1 km trati s 20 kontrolami sa najrýchlejšie orientoval Ondrej Kvaka (KOB Sokol Kysak) za 23:07 min. V ženskej kategórii na 2,8 km trati so 17 kontrolami zvíťazila Natália Tyszová za 27:42 min. Vo veteránskych kategóriách si prvenstvá vybojovali: muži 35-44roční: Marián Kazík (Pucov ŠK Bratislava), muži od 45r.: Igor Roháč (Slávia UVL Košice) a ženy od 35r.: Elena Papugová (KOB Sokol Kysak).
      V mládežníckych kategóriách prvé miesta obsadili: M-10: Kristián Čarný, M-14: Juraj Sokol, M-16: Miroslav Papuga, M-18: Tomáš Gajdoš (všetci KOB Sokol Kysak), W-10: Antónia Šofranková (ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice), W-12: Dominika Franková , W-14: Katarína Papugová (obe KOB Sokol Kysak), W-16: Simona Ďurčová (ATU Košice).