Odborné prednášky zahraničných lektorov z Katedry speciální geodézie, Fakulta stavební ČVUT v Praze

Ústav geodézie, kartografie a geografických informačných systémov všetkých pozýva v rámci blokovej výučby, určenej pre študentov II. ročníka Ing. štúdia v št. programe Inžinierska geodézia a kataster nehnuteľností, sériu odborných prednášok zahraničných lektorov z Katedry speciální geodézie, Fakulta stavební ČVUT v Praze. - prof. Ing. Martina Štronera, Ph.D. a doc. Ing. Rudolfa Urbana, Ph.D..

Téma prednášok: Přesnost a chyby geodetických měření

• Plánování a určování přesnosti měření v IG
  • Vliv centrace a realizace na měření a vytyčování
  • Přesnost optické centrace, přesnost geodetických pomůcek
  • Lokální přesnost měření GNSS
  • Přesnost elektronických dálkoměrů
  • Přesnost geometrické nivelace – vliv délek záměr
  • Využití robustních metod vyrovnání pro identifikaci hrubých chyb měření

Termín: 5. 2. 2018 v učebni P-1 Ústavu gedézie, kartografie a GIS

prof. Ing. Martin Štroner, Ph.D. - pedagogicky pôsobí na Katedre speciální geodézie, Fakulta stavební ČVUT v Praze. Venuje sa problematike laserového a nelaserového skenovania, inžinierskej geodézii, testovaniu geodetických prístrojov, geodetickým výpočtom a vyrovnaniu MNČ.

doc. Ing. Rudolf Urban, Ph.D. - pedagogicky pôsobí na Katedre speciální geodézie, Fakulta stavební ČVUT v Praze. Venuje sa problematike stavební geodézie, inženýrské geodézie, geodézie v podzemních prostorách